۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۹
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83416139
۰ نفر
بازسازی ۱۵۷  مدرسه سیلزده لرستان تامین اعتبار می شود

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: تخصیص اعتبار بازسازی و نوسازی ۱۵۷ مدرسه توسط استانداری این استان در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، رضا زینی وند مقدم روز دوشنبه در جلسه ستاد پروژه مهر بیان کرد:  ایجاد فضای فیزیکی مدارس و تهیه، تعمیر و تجهیز مدارس بخشی از سخت افزار پروژه مهر است.

وی اظهار داشت: امسال بخاطر سیل فروردین مشکلات اجرایی پروژه مهر در سطح استان مضاعف است.
 وی اضافه کرد: در اثر وقوع سیل تعداد ۱۱۳ مدرسه به طور کامل تخریب شده است و ۳۱۰ مدرسه آسیب جدی دیده است و ۱۷۹ مدرسه تجهیزات خود را از دست دادند.

 زینی وند مقدم گفت:  تکمیل پروژه های نیمه تمام و مدارس تعمیری به طور شبانه‌روزی شروع شده است و ۴۱ مدرسه توسط خیرین احداث می شود.
وی تاکید کرد:  تخصیص اعتبار ۱۷۵ میلیارد ریال  برای تجهیز مدارس از طرف سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور و اعتبارات استانداری به مبلغ ۲۴ میلیارد ریال انجام شده که  انتظار می رود موضوع تجهیز مدارس بهتر از گذشته انجام پذیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان میزان جذب اعتبارات برای بازسازی مدارس را از محل خیرین ۸۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد و  گفت: همچنین برای بازسازی خسارت های ناشی از سیل مبلغ ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار توسط نوسازی مدارس به این امر اختصاص داده شده است.

۷۲۷۴/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =