۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۴
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 83416117
۰ نفر

برچسب‌ها

تکمیل ۱۵۰ واحد دامداری ابرکوه ۱۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات نیاز دارد

یزد - ایرنا - مسئول امور دام جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: تکمیل ۱۵۰ طرح کوچک و بزرگ بخش دامداری این شهرستان نیاز به هزار و ۲۰۰ میلیارد تسهیلات دارد و در صورت تامین این اعتبار و بهره برداری از طرح‌ها، زمینه اشتغال ۴۷۰ نفر فراهم می‌شود. 

جواد شمس روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پارسال از محل صندوق توسعه پایدار روستایی و عشایری، ۷۵ میلیارد ریال تسهیلات به حدود ۹۰ نفر از دامداران متقاضی پرداخت شد .

وی همچنین از اختصاص  ۳۵ میلیارد ریال تسهیلات توسعه پایدار روستایی برای توسعه یک واحد مرغ تخم گذار تمام مکانیزه خبرداد و گفت: این میزان تسهیلات برای تکمیل طرح توسعه یک واحد تخم گذار ۱۳۰ هزار قطعه‌ای اختصاص یافته است.

شمس بابیان اینکه ظرفیت فعلی این واحد تولیدی ۶۰ هزار قطعه در سال است، افزود: با تکمیل این طرح تا چهار ماهه آینده زمینه اشتغال آن از پنج نفربه  ۱۵ نفر افزایش می یابد.

وی تصریح کرد : با بهره برداری از این واحد تولیدی ، در جوار آن واحد بسته بندی تخم مرغ به صورت مکانیزه تاسیس می شود.

مسئول امور دام جهاد کشاورزی ابرکوه  ادامه داد: هم اکنون از چهار واحد پرورش مرغ تخم گذار با ظرفیت ۳۰۰ هزار قطعه در این شهرستان ، سه واحد آن فعال است .

شمس اضافه کرد: سه واحد تخم گذار فعال با ظرفیت ۱۸۰هزار قطعه در این شهرستان فعالیت دارند که سالانه ۲ هزار و  ۸۰۰ تن تخم مرغ تولید می کنند.

ابرکوه رتبه دوم تولید محصول دامی استان یزد را در اختیار دارد و سالانه ۱۱۰ هزار تن فرآورده دامی شامل هفت هزار و ۵۰۰ تن گوشت مرغ ، یکهزار و ۶۳۰ تن گوشت قرمز ، ۱۷ هزار و ۷۵۰ تن شیر ، ۱۲ تن عسل و هزار و ۹۵۰ تن تخم مرغ تولید و ۷۰ درصد آن در بازار سایر استان‌ها و کشورهای حوزه خلیج فارس عرضه می شود. 

این میزان تولید فراورده‌های دامی ، حاصل پرورش سه میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه جوجه یک روزه در ۷۵ واحد مرغداری ، ۱۵۰ هزار راس گوسفند و بز، هشت هزار و ۵۰۰ راس گاو شیری و چهار هزار و ۲۰۰ کلنی زنبور عسل است. 

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۰/ ۶۰۱۴/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =