۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۷
کد خبرنگار: 999
کد خبر: 83416098
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۴۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای کردستان کشف شد
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - نیروهای مرزبانی استان کردستان در تیر ماه گذشته در مجموع موفق به کشف ۱۴۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای این استان شدند.

فرمانده مرزبانی استان کردستان در این زمینه به پایگاه خبری پلیس گفت:‌ در راستای کنترل مرزها و به منظور جلوگیری از ورود کالای قاچاق به کشور، مرزبانان استان در تیرماه گذشته توانستند در چندین عملیات برنامه ریزی شده مقادیر قابل توجهی کالای ممنوعه و قاچاق را کشف کنند.

سردار کیومرث شیخی اضافه کرد:‌ مرزبانان در این عملیات‌ها، ۲ هزار و ۸۸ دستگاه گوشی تلفن همراه و تبلت، ‌ ۱۶۴ هزار و ۸۱۷ پاکت سیگار خارجی، ‌ ۵۵ هزار و ۹۵۳ لیتر مواد سوختی و ۲۱ هزار و ۴۹۶ ثوب البسه، ۲۲۰ دستگاه لوازم صوتی و تصویری و ۳۲ هزار قلم داروی قاچاق را کشف کردند.

فرمانده مرزبانی کردستان با اشاره به اینکه در این راستا ۳۹ قاچاقچی دستگیر و ۲۸ وسیله نقلیه نیز توقیف شد، افزود:‌ کارشناسان ارش ریالی کالاهای کشف شده را ۱۴۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

وی اظهار داشت:‌ مرزبانی کردستان برای مقابله با قاچاق کالا، پوشش خلاهای مرزی و بحث انسداد مرز را در طول نوار مرزی با جدیت در دستور کار خود قرار داده است.

سردار شیخی یادآور شد:‌ مرزبانی با استقرار پاسگاه‌ها و برجک های مرزی و خدمت شبانه‌روزی مرزبانان مستقر در نقاط صفر مرزی تمام توان خود را برای مقابله با ورود و خروج کالای ممنوعه از مبادی غیر رسمی به کار می گیرد.

۶۱۰۸/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =