آموزش خواندن و نوشتن به بیش از چهار هزار بی سواد همدانی

همدان- ایرنا- امسال نزدیک به چهار هزار و ۱۰۸ تن با شرکت در دوره های سوادآموزی آموزش و پرورش استان همدان، مهارت خواندن و نوشتن فرا می گیرند.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش همدان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مجموع امسال بیش از هشت هزار و ۷۰۰ سواد آموز در دوره های سوادآموزی، تحکیم سواد و انتقال و آموزش رایانه شرکت می کنند.

معصومه خدابنده لو اظهار داشت: از این تعداد چهار هزار و  ۱۰۸ تن در دوره سوادآموزی، یک هزار و ۹۵۴ تن در دوره انتقال و آموزش رایانه و ۲ هزار و  ۶۴۳ تن در دوره تحکیم سواد ثبت نام کرده اند.

وی بیان کرد: علاوه بر آموزش رسمی سوادآموزی که همان تحت پوشش قرار دادن کم سوادان و بی سوادان در دوره‌های سه گانه سوادآموزی است، طرح‌های مکمل سوادآموزی در دستور کار قرار دارد.

خدابنده لو عنوان کرد: راه اندازی پنج مرکز یادگیری محلی، اجرای طرح خودآموز، توانمندسازی زنان روستایی و عشایری، طرح آموزش عملی نماز، برگزاری جشنواره های فیلم کوتاه و الگوهای برتر تدریس و مهارت آموزی آموزش دهندگان و سوادآموزان از مهمترین برنامه های سال جاری است.

وی ادامه داد: تحقق اهداف، سیاست ها و برنامه های اجرایی سوادآموزی، ریشه کنی بی سوادی و اطلاع رسانی گسترده همکاری و کمک دستگاه های مجری را می طلبد.

به گزارش ایرنا، بر اساس نتایج سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، جمعیت استان همدان یک میلیون و ۷۳۸ هزار و ۲۳۴ نفر اعلام شد که طبق اعلام سازمان نهضت سوادآموزی، جامعه هدف نهضت سوادآموزی شامل افراد ۱۰ تا ۴۹ سال است و از جمعیت استان یک میلیون و ۱۰۸ هزارو ۴۶۲ نفر در این رده سنی باسواد هستند.

۹۹۰۴/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =