۲ ورزشکار زن نشان مسابقات المپیاد استعدادهای برتر را کسب کردند

بجنورد- ایرنا- نایب رئیس هیات ورزش های رزمی خراسان شمالی گفت: ۲ ورزشکار زن این استان در المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور نشان کسب کردند.

محترم احمدی فرد روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این دو ورزشکار در رشته موی تای موفق به کسب مقام شدند.

وی افزود: این دوره از مسابقات در دو رده سنی ۱۲ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۵ با حضور بیش از ۲۰۰ بانوی ورزشکار از سراسر کشور برگزار شد که از استان خراسان شمالی فاطمه مجیدیان در وزن منفی ۳۶ کیلوگرم و فاطمه تقوی در وزن  مثبت ۶۰ کیلوگرم موفق به کسب مقام سوم شدند.  

وی افرود: همچنین بهناز پهلوان در وزن منفی ۵۰ کیلوگرم به عنوان مبارز مستعد منتخب به همراه دو ورزشکار مدال آور، تقوی و مجیدیان به اردوهای تیم ملی دعوت شدند.

موی‌تای به معنای مشت‌زنی تایلندی است و به همین جهت تای‌بوکس نیز خوانده می‌شود، موی به معنی مبارزه و تای همان تایلند است.

این رشته ورزشی قدمتی ۲۰۰۰ ساله دارد و از ورزش های سنتی در کشورهای تایلند و میانمار وکامبوج و مالزی است، موی تای ورزش ملی تایلند و یکی از مهم‌ترین سمبل‌های فرهنگی این کشور است روز ۱۷ مارس در این کشور روز موی‌تای نامیده می‌شود.

موی‌تای یکی از سبک‌های آزاد ورزش‌های رزمی است مبارزات آن به صورت فول کنتاکت و در رینگ برگزار می‌شود به همین دلیل از موی‌تای به عنوان یک رشته خشن و سخت رزمی در دنیا یاد می‌شود.

تکنیک‌های مشت در موی‌تای شباهت زیادی به بوکس غربی دارند و وجود فنون گلاویزی این رشته را به کیک بوکسینگ و ساندا نزدیک ساخته است.

استان خراسان شمالی افزون بر ۱۱ هزار ورزشکار زن بیمه شده دارد.

در خراسان شمالی ۲۷ هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب ۴۵ هیات ورزشی فعالیت دارند.  

۳۰۰۷/ ۶۰۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =