۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۲
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 83416056
۰ نفر

برچسب‌ها

کشاورزان و دامداران البرز برای رفع محرومیت زدایی پای کار آمدند 

کرج - ایرنا - با هدف بهره گیری از ظرفیت کشاورزان و دامداران برای عمران و آبادانی روستاها و برخورداری محرومان از وجوه شرعی زکات واجب و مستحب، نمایندگی مرکز نیکوکاری تخصصی در ادارات تابعه جهاد کشاورزی استان البرز اعطا شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بهترین راهکار برای سرعت بخشیدن به روند محرومیت زدایی، ایجاد پایگاه‌های خیر و احسان در سطوح و لایه‌های مختلف جامعه و مشارکت مستقیم مردم در امر نیکوکاری است.
محمد محمدی فرد افزود: در استان البرز مرکز نیکوکاری تخصصی جهاد کشاورزی به همت نمایندگی ولی‌فقیه در جهاد کشاورزی استان زمینه مشارکت کشاورزان، دامداران، مرغداری‌ها، سردخانه داران، باغداران و مراکز خرید گندم در امور خیر و احسان با جدیّت پیگیری می‌کند.
وی اجرای پروژه های عام المنفعه در روستاهای محروم و کمک به تأمین معیشت محرومان در زمینه‌های پوشاک، کالای جهیزیه، خدمات فرهنگی و آموزشی، اطعام و درمان را  از مهم‌ترین اقدامات مرکز نیکوکاری تخصصی جهاد کشاورزی برشمرد.
محمدی فرد گفت: طی ماه‌های گذشته مراکز نیکوکاری فراگیر به‌ویژه مراکز نیکوکاری اصناف و بازاریان، سپاه و فرهنگیان به‌همراه مراکز نیکوکاری تخصصی و محله محور در پویش‌های کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه، جشن نیکوکاری، کمک به سیل‌زدگان و ماه مبارک رمضان سهم بسزا و چشمگیری را ایفاء کردند.
وی با یادآوری اینکه طی ماه‌های گذشته در مرکز نیکوکاری اصناف و بازاریان استان البرز به 64  اتحادیه عضو اتاق اصناف البرز و در مرکز نیکوکاری سپاه به نواحی تابعه و واحدهای بسیج اقشار نمایندگی اعطا شده گفت: مرکز نیکوکاری تخصصی جهاد کشاورزی استان البرز به‌منظور توسعه استفاده از ظرفیت کشاورزان و دامداران در جهت بهره‌مندی محرومان از وجوه شرعی زکات واجب و زکات مستحب به ادارات تابعه جهاد کشاورزی در استان البرز نمایندگی اعطا کرد.
مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان البرز عنوان کرد: در مراکز نیکوکاری محله محور نیز با توجه به اینکه معتمدان محلی اشراف کامل و مناسبی بر وضعیت مددجویان و نیازمندان ساکن در محلات دارند، ارائه خدمات به محرومان و امور خیریه با ضریب اطمینان مطلوبی انجام می‌شود.

سال گذشته بیش از 120 میلیارد ریال زکات واجب و مستحب در البرز جمع آوری شد.

8029/6993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =