تاکید کمیسیون فرهنگی مجلس بر حمایت از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد

تهران - ایرنا - رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تداوم حمایت‌های مجلس و این کمیسیون از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، گفت: کانون‌ها باید همواره در خدمت مساجد باشند.

 به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی ستاد هماهنگی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، «جمشید جعفرپور» در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس با ستادعالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد از فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سراسر کشور، حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی این کانون‌ها و همچنین مجموعه فعالان در این حوزه قدردانی کرد.

 رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب اساسنامه ستاد هماهنگی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهارداشت: کانون‌های مساجد مراکزی هستند که جوانان علاقه‌مند به فرهنگ و هنر را به خود جذب می‌کنند و اگر این کانون‌ها نباشند که وسیله جذب جوانان را به فرهنگ و هنر فراهم کنند، ممکن است جوانان به محیط های دیگری برای پاسخگویی به نیازهایشان بروند.

 وی با بیان اینکه‌ کانون‌ها باید در خدمت مسجد و فی نفسه یک مرکز فرهنگی و هنری باشند، از علی اصغر کاراندیش معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست بحث ردیف مستقل کانون‌ها را در بودجه سال آینده مد نظر قرار دهد تا ردیف مستقل آنها احیا شود.

جعفرپور با تاکید بر حمایت از کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور تصریح کرد: این کانون ها کار مهمی را بر عهده دارند، امیدواریم مجموعه فعالیت های آنها در کشور اثرات خیری داشته باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با آرزوی توفیق برای حجت‌الاسلام ارزانی و مجموعه ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور اظهار داشت: کمیسیون فرهنگی ضمن حمایت از این کانون‌ها بر بحث گزارش‌دهی و نظارت بر آنها تاکید دارد و امیدواریم تا پایان سال شاهد افزایش فعالیت‌های کیفی و کمی این کانونها باشیم.

 وی خاطرنشان کرد: ما در ایام تخصیص بودجه و در کمیسیون تلفیق از کانون‌ها برای احیای ردیف مستقل حمایت خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =