۶۷ نقطه پرحادثه محورهای ارتباطی اصفهان در سطح ملی بررسی می شود

اصفهان- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اصفهان گفت: ۶۷ نقطه از ۱۰۹ منطقه پرحادثه محورهای ارتباطی این استان در سطح ملی بررسی می شود.

فرزاد دادخواه روز دوشنبه در نشست بررسی مشکلات راه های تیران و کرون در محل روستای تندران این شهرستان افزود: برخی از نقاط پرحادثه استان اصفهان به صورت ملی مورد توجه و اهمیت است که جاده داران به تیران در روستای تندران یکی از نقاط پر حادثه ملی است.

وی بیان کرد: اعتبارات راهداری محدود است و باید برای رفع این مشکلات مسوولان محلی همکاری کنند.

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل اصفهان ادامه داد: با اصلاح قوس هندسی، احداث زیرگذر تردد خودرو و اقدامات فنی برای کاهش سرعت به ایمنی این منطقه افزوده خواهد شد و بسیاری از مشکلات مردم و مسافران رفع خواهد شد.

وی با اشاره به نقش مردم در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات لازم برای کاهش تصادفات افزایش همکاری مردم در قانون مداری و رعایت اصول ایمنی است.

وی اضافه کرد: پل زیرگذر برای تردد عابرین پیاده در روستای تندران پیش بینی شده اما عابرین پیاده کمتر از این محل ایمن استفاده می کنند که عبور از عرض خیابان موجب بروز حادثه و تهدید علیه سلامتی مردم است که باید آموزش های لازم به مردم ارائه شود.

دادخواه یادآورشد: همکاری مردم و مسئولان محلی برای مسدود کردن و ایمن سازی حاشیه جاده و الزام به رفت و آمد از زیرگذرها احتمال وقوع حادثه های دلخراش را تا حد زیادی کاهش می دهد.

وی با اشاره به این که رانندگان اتوبوس ها برای اقامه نماز در کنار مساجد بین راهی روستایی از جمله تندران توقف می کنند، افزود: اگر این مراکز ایمن باشد و مسافران از محل های عبور و مرور عابر پیاده تردد کنند تصادف و اتفاق ناگوار رخ نخواهد داد.

دوشنبه هفته گذشته سواری سمند با چهار عابر پیاده در محور تندران- تیران برخورد و در اثر این حادثه رانندگی،‌‍ یکی از عابران در دم فوت و سه عابر دیگر به شدت مجروح شدند.

این جلسه در پی این تصادف و برای تصمیم گیری رفع این نقطه پرحادثه تشکیل شد.

این استان دارای ۳۹۹ کیلومتر آزاد راه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزاد راه است. 
۷۱۳۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =