۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۹
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83415907
۰ نفر

برچسب‌ها

۴ هزار دانش آموز زیر پوشش حمایت تحصیلی مهر گیتی قرار دارند

کرج - ایرنا -  ۴ هزار دانش آموز در مناطق کم برخوردار کشور زیر پوشش حمایت تحصیلی موسسه مردم نهاد مهر گیتی قرار دارند.

طرح حمایت تحصیلی موسسه مردم نهاد مهر گیتی با هدف حمایت از تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان مستعد مناطق محروم کشور اجرایی شده است.
مدیر عامل موسسه مردم نهاد مهر گیتی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا در کرج اظهار داشت: این طرح حمایتی با هدف جلوگیری از بازماندن دانش آموزان و دانشجویان از تحصیل به دلیل  فقر مالی به کمک خیرین نیک اندیش در دستور کاری و اجرایی قرار گرفت.
زهرا گیتی نژاد اظهار داشت: این طرح حمایتی از سال ۸۶ در کشور اجرا شد که تا کنون ۶۰۰ خیر نیک اندیش در حمایت تحصیلی از دانش آموزان در مناطق محروم کشور همگام با این موسسه مردم نهاد شده است.
وی گفت: در این طرح، خیران هزینه تحصیل دانش‌آموزان یا دانشجویان مناطق کم‌برخوردار کشور را به صورت ماهیانه تقبل می کنند.
مدیر عامل موسسه مردم نهاد مهر گیتی میزان کمک هزینه ماهیانه برای هر دانش آموز را  مبلغ ۵۰ هزار تومان و برای هر دانشجو را ۱۰۰ هزار تومان ذکر کرد.
وی در ادامه به نزدیک شدن سال تحصیلی آینده اشاره کرد و یادآور شد: به صورت فردی یا گروهی می توان حمایت تحصیلی یک یا چند دانش‌آموز یا دانشجو را در مناطق کم‌برخوردار کشور برعهده  گرفت.

گیتی نژاد با اشاره به اینکه حس انسان دوستانه و خداپسندانه خیرین قابل تحسین است ، اضافه کرد: ما معلمان باید  الگوی گسترش و انعکاس این حس به دانش آموزان در کلاس درس باشیم.

وی یادآور شد: ترویج فرهنگ نیکوکاری و مشارکت جویی در ایران اسلامی بر اساس آموزه های دینی و قرآنی است .

مهرگیتی نژاد ادامه داد: کمک به دانش آموزان نیازمند از مهم ترین اهداف فرهنگ بخشش و احسان در حوزه فرهنگی به ویژه در حمایت از دانش آموزان محروم در کشوراست.

وی تاکید کرد: حمایت از دانش‌آموزان محروم و کم‌بضاعت، یکی از اقدامات مهم این موسسه خیری در جهت محرومیت‌زدایی در حوزه آموزش و پرورش است.

۲۸۱۹/ 6993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =