نرخ تورم استان کرمانشاه ۱۹ پله کاهش یافت

کرمانشاه- ایرنا- نرخ تورم کرمانشاه با توجه به پیگیری ها و تلاش های صورت گرفته توسط استاندار و مجموعه مدیران دستگاه های اجرایی استان، ۱۹ پله کاهش یافته است.

روابط عمومی استانداری کرمانشاه روز دوشنبه اعلام کرد: «براساس اعلام مرکز آمار ایران، استان کرمانشاه به لحاظ تورم در تیر ماه سال ۱۳۹۷ رتبه یک کشوری را دارا بود که با اقدام های موثر انجام شده از سوی بازوند استاندار کرمانشاه و مجموعه مدیران دستگاه های اجرایی، رتبه تورم کرمانشاه از رتبه یکم با ۱۹ پله کاهش به رتبه بیستم کشوری رسیده است و این آمار نشان می دهد که استان کرمانشاه جزء ۱۰ استان ارزان کشور می باشد.

براساس نتایج طرح آمارگیری از قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارها که توسط مرکز آمار ایران اعلام شده است؛ نرخ تورم تیر ماه سال ۱۳۹۸ استان با ۳۹/۵ درصد در رتبه ۲۰ استان های کشور قرار گرفته که به لحاظ رتبه نسبت به خرداد ماه سالجاری سه پله و نسبت به تیرماه سال قبل ۱۹ پله کاهش یافته است.

شایان ذکر است که نرخ بیکاری استان هم با تلاش های صورت گرفته توسط مدیریت ارشد استان در فصل بهار امسال به میزان ۱۴/۷ درصد رسیده که ۴/۷ درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل کاهش یافته است و همچنین شاخص مشارکت اقتصادی ۰/۲ درصد و نسبت اشتغال ۲/۳ درصد در استان افزایش یافته است.

براساس گزارش مرکز آمار ایران، کرمانشاه رتبه اول استان های کشور از نظر بیشترین افزایش در نسبت اشتغال و سومین استان کشور از نظر میران بیشترین کاهش نرخ بیکاری می باشد که مجموعه اعداد فوق بیانگر حرکت به سمت وضعیت بسیار مناسب تری در استان نسبت به گذشته است.»

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا است.
8066

سرخط اخبار استان‌ها