سطح سلامت کشور با طرح دو فوریتی افزایش ظرفیت دانشجوهای پزشکی کاهش می یابد

تهران- ایرنا- رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سطح سلامت کشور به دنبال طرح دو فوریتی افزایش ظرفیت دانشجوهای پزشکی سقوط خواهد کرد.

به گزارش روز دوشنبه اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، ‌ محمدرضا ظفرقندی در این نامه خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس  شورای اسلامی خواستار نگرش علمی و کارشناسی در این مقوله مهم به دلیل نبود ساختارهای آموزشی و تجهیزات بالینی مورد نیاز شد.

وی ادامه داد: طرح دوفوریتی افزایش ظرفیت های دانشجویی پزشکی که با زمینه سازی جهت دار رسانه ای روزهای اخیر در مجلس شورای اسلامی ارائه شد موجب نگرانی در جامعه پزشکی و دانشجویی شده است.

ظفرقندی خاطرنشان کرد: یقینا طرح مساله کاملا تخصصی و فنی ظرفیت های دانشجویی پزشکی بدون توجه به زیرساخت های لازم برای آموزش پزشکی از جمله تعداد اساتید و تعداد تخت های بیمارستان های آموزشی و تجهیزات بالینی مورد نیاز، موجب خسارت های جبران ناپذیر به این رشته خطیر خواهد شد.

وی اضافه کرد: مطمئنا افزایش ظرفیت و پذیرش دانشجوی پزشکی بدون تامین ساختارهای لازم موجب کاهش کیفیت علمی و عملی پزشکی کشور و آسیب بیماران و سقوط سطح سلامت در کشور خواهد شد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ابراز امیدواری کرد با تدبیر و توجه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نگرش علمی و کارشناسی در این مقوله مهم مسیر صلاح و سداد برای آینده سلامت مردم مدنظر و عمل قرار گیرد.

یوسف داودی نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی پیشتر گفته بود که طرح دو فوریتی افزایش پذیرش در رشته‌های علوم پزشکی تقدیم مجلس شد.

وی از طراحان طرح دوفوریتی افزایش پذیرش در رشته‌های علوم پزشکی گفته بود که با توجه به نیازسنجی شورای عالی انقلاب فرهنگی و پایین بودن میزان دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی تعدادی از نمایندگان طرح ۲ برابر شدن پذیرش دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی در سال تحصیلی  آینده را به هیات رئیسه ارائه کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =