واکنش های انتخاباتی به انفجار در کابل؛ دشمن مشترک است

کابل- ایرنا- حمله انتحاری دیروز در کابل که 20 کشته و 50 مجروح داشت، واکنش نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را برانگیخت. آنان گفتند که فارغ از رقابت ، دشمن خود را مشترک می دانند.

عصر روز یکشنبه و در اولین روز از کارزارهای تبلیغات چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، انفجار یک خودرو بمب گذاری شده مقابل دفتر سیاسی معاون انتخاباتی اشرف غنی، شمار زیادی کشته و مجروح برجای گذاشت.

محافظان امرالله صالح توانستد او را به سلامت از ساختمان خارج کنند، اما چهار تن از آنان کشته شدند.  

در حالی که تا کنون کسی مسئولیت حمله انتحاری دیروز کابل را برعهده نگرفته است، اما واکنش رقبای سیاسی غنی و صالح به این حادثه جالب توجه است.

* دشمن مشترک

«رحمت الله نبیل» از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان توئیت کرد: جدای از رقابت‌های سیاسی، دشمن ما مشترک است. تروریستان بزدل و حامیان‌شان باید بدانند که هرگز نخواهند توانست با انتحار و انفجار صدای وطن‌دوستی و افکار ضد تروریزم را در افغانستان خاموش سازند.

*حمله پیچیده

«محمد اشرف غنی» رئیس‌جمهور فعلی افغانستان که برای چهارمین دوره رقابت های انتخاباتی صالح را معاون اول خود معرفی کرد ه است ، فرصت دفاع از تیم خود را مغتنم شمرد.

وی گفت: امرالله صالح از یک حمله پیچیده جان سالم به در برده است.

غنی دشمنان دولت را عامل حمله دانسته و آن را ناکام خواند.

* دشمنان قسم خورده

«عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی نیز در واکنش به این حادثه اظهار داشت: تروریست های مزدور هرگز موفق به خاموش ساختن صدای حق طلبانه مردم ما نخواهند شد. برعکس، با گذشت هر روز قتل و کشتار بیرحمانه مردم بیگناه باعث افزایش نفرت و انزجار هموطنان ما در مقابل دشمنان قسم خورده کشور و افشای چهره واقعی آنان می گردد.

* همه برای هم 

«محمد حنیف اتمر» ، از دیگر رقبای انتخاباتی غنی نیز در واکنش به این رویداد دست به توئیت شد.

وی نوشت: حمله تروریستی علیه امرالله صالح و همکارانشان را ، حمله بر همه مان می‌پنداریم.

* دشمنان صلح

«حامد کرزی»، رئیس جمهوری پیشین افغانستان نیز به این واقعه واکنش نشان داد .

او گفت: دشمنان صلح و آرامش مردم افغانستان می خواهند با ارتکاب چنین حملات تروریستی، ثبات را در کشور ما برهم بزنند و از این راه به اهداف شان دست یابند.

دیروز ، اولین روز از کارزار تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بود. 18 نامزد طی 60 روز برای رسیدن به ارگ تلاش می کنند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =