صادرات برق نیروگاه‌های خورشیدی تسهیل شد

تهران-ایرنا- رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) گفت: همه امکانات برای حمایت از صادرات برق نیروگاه‌های خورشیدی بسیج شده و مصوبات قانونی لازم نیز وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو،‌ سیدمحمد صادق‌زاده افزود: این مجموعه در راستای تحقق سیاست‌های وزارت نیرو، همه امکانات و پتانسل‌های خود را برای حمایت از صادرات برق نیروگاه‌های تجدیدپذیر به کشورهای همسایه بسیج خواهد کرد.

وی صادرات برق تجدیدپذیر را فرصتی برای کسب منافع مادی و معنوی بیشتر برای کشور دانست و ادامه داد: ساتبا در راستای تحقق سیاست‌های ابلاغی از سوی وزارت نیرو در زمینه حمایت از صادرات برق تجدیدپذیر به کشورهای همسایه در نخستین گام این فرصت را برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی فراهم کرده است تا اگر به هر دلیل قرارداد فروش برق به سایر کشورها با مشکل مواجه شد، به‌صورت همزمان امکان بازگشت و فروش برق این نیروگاه‌ها به ساتبا طبق شرایط و نرخ‌های مصوب وزارت نیرو وجود داشته باشد.
رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق تاکید کرد: بر همین اساس مطابق مذاکره های صورت گرفته با وزارت نیرو و برای جلب اطمینان سرمایه‌گذاران این مهم در متن پروانه‌های صادرات برق گنجانده شده است.
صادق‌زاده تگفت: ساتبا آمادگی لازم برای رفع همه ابهام های احتمالی را خواهد داشت و اهتمام کامل برای عملیاتی شدن این پروژه‌ها را وظیفه خود می‌داند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha