۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۷
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83415747
۰ نفر

برچسب‌ها

آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، منطبق با وضعیت اشتغال باشد

یزد - ایرنا - فرماندار اردکان گفت: نیازسنجی آموزش‌های فنی حرفه ای باید منطبق با بازار و وضعیت اشتغال شهرستان باشد و این از مهم‌ترین فوریت‌های این منطقه است.

بهروز شهابی‌زاد روز دوشنبه در نشستی با رئیس و کارکنان مرکز آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای این شهرستان افزود: در سال‌های گذشته، صرفا به مسئله آموزش تئوری پرداخته شد اما در مهارت‌آموزی دچار ضعف و خلأ جدی بوده‌ایم و این مسئله جذب نیروهای کار و بهره‌وری در تولید را با مشکل مواجه می‌کند.

فرماندار اردکان با اشاره به شعار رونق تولید در سال ۹۸، مهارت و اشتغال را لازم و ملزوم یکدیگر دانست و افزود: وظیفه مرکز آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای در اردکان با توجه به توسعه صنعتی بسیار خطیر و سنگین است.

شهابی‌زاد با اشاره به بعد اجتماعی مهارت‌آموزی خاطرنشان کرد: آموزش‏‌های حرفه‌‏ای باعث کاهش فاصله درآمدی افراد در جامعه شده و از این جهت، افراد با هرسطح از سواد می‌توانند کسب درآمد کنند.

وی با بیان این‌که جایگاه مهارت‌آموزی باید در نظام آموزشی ما تقویت و برجسته شود؛ اظهار داشت: بخش مهمی از عدم بازدهی یا کاهش بهره‌وری صنایع به‌دلیل عدم وجود آموزش‌های صحیح مهارتی است و مرکز آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای باید ضمن توجیه صنعت‌گران، بتواند نیازهای آنان را پاسخ دهد.

در ابتدای این نشست رئیس و کارکنان مرکز آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای شهرستان اردکان به بیان دیدگاه‌ها، نقطه‌نظرات و مشکلات خود پرداختند.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۴/ ۶۱۹۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =