۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۷
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83415638
۰ نفر

برچسب‌ها

رهاسازی هشت میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه های صومعه سرا

رشت - ایرنا - هشت میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه های شهرستان صومعه سرا واقع در غرب استان گیلان رهاسازی شدند.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا در مراسمی با حضور سیدجلال سیدمحمدی فرماندار صومعه سرا رهاسازی ماهیان انجام شد؛ وزن متوسط هر ماهی رهاشده بین یک تا دو دهم گرم است و در حال حاضر ماهیان رها شده از نوع سفید هستند و ماهی‌های بومی طی روزهای آینده در رودخانه های کلسر، چمثقال و بهمبر رهاسازی می‌شوند.

فرماندار صومعه سرا همچنین از سه مزرعه پرورش ماهی شامل مزرعه ۱۵ هکتاری پرورش ماهی گرمابی در روستای چوبه، استخر پرورش ماهی قزل آلا در روستای معاف امندان و مجموعه تولید بچه ماهی در روستای لادمخ  بازدید کرد.

به گزارش ایرنا سهمیه تولید ماهیان استخوانی در استان های شمالی حدود ۲۷۰ میلیون قطعه است که سهم تولید گیلان حدود ۵۰ درصد از این مقدار است.

۱۰ رشته رودخانه مهم برای رها سازی تولیدات شیلات گیلان در استان است که امکان مهاجرت انبوه ماهیان استخوانی از جمله ماهی سفید در آنها وجود دارد.

گیلان در سال های اخیر رتبه های اول و دوم در خصوص ماهیان گرمابی را داشته و عملیات بازسازی ذخایر منجر به ایجاد شغل پایدار در استان شده و شرایط مناسب برای عرضه ۲۶ هزار تن ماهی، ایجاد ۱۲ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در بخش های آبزی پروری دریایی و توسعه صنعت دریایی را پدید می آورد.

 مرکز شهید انصاری در شهر صنعتی رشت، مرکز یوسف‌پور در سیاهکل و مرکز شهید بهشتی در سنگر رشت از جمله مراکز بازسازی ذخایر ماهیان استخوانی و خاویاری استان گیلان هستند.

۷۲۹۲/۲۰۰۷/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =