۳۰۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی هرمزگان پیش بینی شد

بندرعباس- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تفاهم نامه‌ای به ارزش ۵۰۱ میلیارد ریال با استاندار هرمزگان به امضا رسید که ۳۰۰ میلیارد ریال آن برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری استان پیش بینی شده است.

سیدعباس صالحی شامگاه یکشنبه در پایان سفر دو روزه به هرمزگان در جمع خبرنگاران افزود: تعهدات این تفاهم‌نامه ۵۰۱میلیارد ریالی دوساله است و بخشی از موارد آن نیز غیرمالی است‌.

وی تفاهم‌نامه با استاندار هرمزگان را سیزدهمین تفاهمنامه استانی اعلام و اضافه کرد: ارزش مالی ۱۲تفاهمنامه پیشین ۸هزار میلیارد ریال است.

صالحی یادآور شد: مبلغ در نظر گرفته شده برای توسعه زیرساخت های فرهنگی استان، غیر از اعتبار مربوط به تالار فرهنگی و کتابخانه مرکزی بندرعباس است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تکمیل مجتمع های فرهنگی و هنری شهرستان ها، تکمیل و تجهیز ۴۲فرهنگسرای روستایی و ایجاد ۱۰نگارخانه و ۱۰تماشاخانه (پلاتو) در شهرهای مختلف هرمزگان به عنوان دیگر بندهای این تفاهمنامه نام برد.

صالحی همچنین از پیش بینی بندهایی در حوزه برنامه ای برای بخش های فرهنگی و ادبی، هنری، قرآنی و سینمایی در تفاهمنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با استاندار هرمزگان خبر داد.

صالحی در جریان سفر ۲روزه به استان هرمزگان ، ضمن حضور در شهرهای بندرعباس، بندرلنگه، بندرکنگ و رودان ، در آیین های بهره برداری از چند طرح فرهنگی شرکت کرد.

تجلیل از تعدادی از هنرمندان پیشکسوت و دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه در شهرهای مختلف از دیگر برنامه های سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هرمزگان بود.

وی شامگاه یکشنبه پس از پایان نشست خبری، بندرعباس را به مقصد تهران ترک کرد.

۶۰۴۸/۲۰۹۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =