خاطرات اولیایی از قهرمانی استقلال در آسیا

تهران- ایرنا- مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: قهرمانی استقلال در جام باشگاه‌های آسیا در سال ۱۹۹۰ افتخاری بزرگ است که تحت هیچ شرایطی فراموش نخواهد شد.

«کاطم اولیایی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در بازی پایانی آن مسابقات برابر لیائونینگ چین قرار گرفتیم و با گل‌های عباس سرخاب و رضا حسن‌زاده به برتری ۲ بر یک رسدیم و جامی با ارزش را به کلکسیون افتخارات باشگاه استقلال اضافه کردیم.

مدیرعامل اسبق استقلال خاطرنشان کرد: بازی‌ها در کشور بنگلادش برگزار می‌شد و استادیم پر از وهابی‌هایی بود که دوست نداشتند ایران قهرمان شود اما این اتفاق افتاد و جلوی چشمان آن‌ها که بسیار ناراحت بودند پرچم پر افتخار ایران را به اهتراز در آوردیم.

وی تصریح کرد: شاهین بیانی در مسابقه فینال از ناحیه سر دچار آسیب‌دیدگی شد و او را به بیمارستان منتقل کردیم. بیمارستانی که در پایتخت بنگلادش قرار داشت این قدر از نظر امکانات در سطح پایینی بود که بیانی پس از دقایقی از روی تخت بلند شد و فرار کرد و گفت اگر در این جا بمانم معلوم نیست زنده بمانم.

اولیایی تاکید کرد: در سال ۹۰ استقلال یک تیم رویایی بود و اکثر بازیکنان منتخب آسیا را بازیکنان این تیم تشکیل می‌دادند. در پایان این رقابت ها بهترین دروازه بان، بهترین بازیکن، تکنیکی ترین بازیکن و آقای گل بازی‌ها به تیم استقلال رسید.

مدیرعامل اسبق استقلال در پایان گفت: امیدوارم روزی فرا برسد که استقلال دوباره در آسیا به مقام قهرمانی برسد و ستاره سوم را به نام خودش ثبت کند.

آبی پوشان در سال ۱۳۶۹ به عنوان نماینده ایران راهی جام باشگاه‌های آسیا ۹۱–۱۹۹۰ شدند و در حالی که این مسابقات به دلیل جنگ خلیج فارس به تعویق افتاده بود سرانجام در هفتم مرداد ۱۳۷۰ مرحله نهایی‌اش به میزبانی بنگلادش برگزار شد و استقلال در دیدار فینال با پیروزی برابر لیائونینگ از چین موفق شد برای دومین بار قهرمان جام باشگاه‌های آسیا شود تا نخستین و تا به امروز تنها تیم ایرانی باشد که توانسته‌است بیش از یک بار قهرمانی در جام‌های رسمی بین‌المللی را تجربه کند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha