رئیس اجرایی دولت وحدت ملی از «تقلب» در انتخابات گفت

کابل- ایرنا- «عبدالله عبدالله» اعلام کرد هر گونه تقلب و دستبرد به آرای مردم ، پیامدهای ناگواری برای افغانستان خواهد داشت.

رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان، روز یکشنبه و در اولین روز از کارزار 60 روزه تبلیغات انتخاباتی ، با صدور اطلاعیه ای از نامزدهای انتخابات، احزاب سیاسی و شهروندان خواست برای انتقال مسالمت‌آمیز قدرت بر اساس قوانین کشور متعهد باشند.

این اطلاعیه می افزاید: انتخابات شفاف، سراسری و با اعتبار،  یکی از مولفه‌های بنیادین جامعه دموکراتیک به شمار می‌رود، اما مردم افغانستان از انتخابات‌ گذشته به خاطر تقلب‌های گسترده و سازمان‌ یافته، خاطرات خوبی ندارند.

عبدالله تاکید کرد: توقع ما از کمیسیون‌ انتخابات این است که با درس‌ گرفتن از تجربه‌های گذشته، در برگزاری انتخاباتی شفاف، سراسری و با اعتبار از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

امروزاولین روز از کارزار 60 روزه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان است و 18 نامزد این دوره از انتخابات، دو ماه فرصت دارند تا برنامه های خود را برای مردم تشریح کنند.

محمداشرف غنی، عبدالله عبدالله، گلبدین حکمتیار، محمد حنیف اتمر، رحمت‌ الله نبیل، احمد ولی مسعود، فرامرز تمنا، عبدالطیف پدرام، نورالحق علومی، زلمی رسول، حکیم تورسن، سید نورالله جلیلی، عنایت ‌الله حفیظ، محمد شهاب حکیمی، محمد ابراهیم الکوزی، شیدا محمد ابدالی، غلام ‌فاروق نجرابی و نور رحمان لیوال، ۱۸ نامزد چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان هستند که برای رسیدن به ارگ تلاش می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =