۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۶
کد خبرنگار: 1690
کد خبر: 83415279
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح قزوین به عنوان افسرده ترین استان کشور نادرست است

قزوین - ایرنا - رئیس گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین گفت: در آمارهای وزارت بهداشت هیچ اشاره ای به قزوین به عنوان افسرده ترین استان کشور نشده است.

لادن محمدی زاده روز یکشنبه در نشست هم اندیشی با حضور کارشناسان حوزه روانشناسی و دست اندرکاران صداوسیمای مرکز قزوین گفت: چند سالی است که در برخی از محافل استان از قزوین به عنوان افسرده‌ترین استان کشور یاد میشود.
وی افزود: بر اساس پایش انجام شده میزان افسردگی در جمعیت استان قزوین معادل میانگین کشوری است.
دکتر حمیدرضا نجاری، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نیز از اجرای طرح پیمایش سلامت تا آخر امسال خبر داد و گفت: در استان قزوین هم مانند هر جای کشور اختلال افسردگی وجود دارد و این امری طبیعی است.
سعید انبارلویی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین نیز گفت: در محافل عمومی و رسمی استان بعضی از مسئولان، از قزوین به عنوان افسرده‌ترین استان کشور یاد می‌کردند که بر اساس تحقیقات انجام شده در ماه‌های گذشته هیچ پژوهش علمی که چنین چیزی را ثابت کند بدست نیامده و همانطور که در این جلسه هم متخصصان و کارشناسان حوزه روانشناسی مطرح کردند چنین چیزی صحت ندارد؛ لذا انتظار این است که از این پس از طرح چنین مباحثی که فاقد پشتوانه‌ علمی است وآثار زیانباری بر مردم جامعه دارد، خودداری شود.
وی افزود: رسانه‌ها بخصوص فعالان فضای مجازی باید در انعکاس اخبار و رویدادها دقت نظر بیشتری داشته باشند.
در این نشست همچنین روانشناسان و فعالان رسانه، با اشاره به نتایج تحقیقات انجام شده در حوزه اختلالات روانی معرفی قزوین به عنوان افسرده‌ترین استان کشور را غیر علمی دانسته و آنرا رد کردند.

۳۰۱۳

سرخط اخبار استان‌ها