۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۱
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83415182
۰ نفر
11 تن در تجمع غیرقانونی هنگ کنگ دستگیر شدند

پکن- ایرنا- دولت منطقه اداری ویژه هنگ کنگ روز یکشنبه با صدور بیانیه ای از بازداشت ۱۱ نفر در تجمع اعتراضی روز گذشته (شنبه) این دولت شهر به اتهام «شرکت در اجتماع غیرقانونی و حمله به پلیس» خبر داد.

به گزارش شینهوا، دولت منطقه اداری ویژه هنگ کنگ، در این بیانیه تظاهرات غیرقانونی در ناحیه «یوئه لونگ» و عملیات خرابکارانه و خشونت آمیز برخی تظاهرات کنندگان را محکوم کرده است.

بیانیه دولت هنگ کنگ می افزاید: در این تظاهرات برخی تظاهرات کنندگان به پلیس هجوم برده و خودروی پلیس را تخریب و خیابان‌ها را مسدود کرده اند پلیس هنگ کنگ در جست و جوی تظاهر کنندگانی است که مرتکب عملیات خشونت آمیز شده اند.

به رغم هشدار و تهدید دولت محلی هنگ کنگ، شماری از معترضان هنگ کنگی بار دیگر روز گذشته (شنبه) به خیابان ها به ویژه ایستگاه های قطار و فرودگاه آمده و تجمع کردند.

معترضان هنگ کنگی که حدود دو ماه پیش نخستین بار در واکنش به لایحه «قانون استرداد مجرمان به چین» به خیابان ها آمده و مخالفت خود را با این قانون بیان کردند در هفته های گذشته نیز روزهای شنبه یا یکشنبه اعتراض خود را ادامه داده بودند آنان این بار روز جمعه سراغ فرودگاه بین المللی هنگ کنگ رفته و آنجا را به اشغال خود در آوردند و روز گذشته (شنبه) نیز در برخی از خیابان ها به تجمع خود ادامه دادند.

با ادامه تظاهرات به گفته چین غیر قانونی اهالی هنگ کنگ، پلیس ضد شورش این دولت شهر، روز گذشته اقدام به پرتاب گاز اشک آور علیه معترضانی کرد که ممنوعیت تظاهرات را رعایت نکرده و به نا آرامی ها دامن زدند.

این بار خواسته معترضان این بود افراد لباس شخصی که به تجمعات معترضان حمله کرده اند معرفی و دادگاهی شوند معترضان حتی برخی از افراد پلیس را به همدستی و همکاری با این افراد متهم می کنند اما پلیس چنین اتهامی را همواره رد کرده است.

منطقه خودمختار هنگ کنگ با هفت میلیون و ۲۳۰ هزار نفر جمعیت، شهری جزیره‌ای در جنوب چین و از مهم‌ترین بازارهای مالی و تجاری آسیا و جهان به شمار می‌رود این شهر از سال ۱۸۴۲ تا ۱۹۹۷ جزو مستعمرات امپراتوری بریتانیا بود ولی در سال ۱۹۹۷ و پس از پایان یافتن پیمان پیشین به جمهوری خلق چین پیوست.

منطقه هنگ کنگ در کنار ماکائو یکی از دو منطقه تقسیماتی ویژه در جمهوری خلق چین است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =