۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۱
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 83415174
۰ نفر

برچسب‌ها

خلاهای زیادی پیرامون غنی‌سازی اوقات فراغت در قم وجود دارد

قم – ایرنا – قائم‌مقام دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد قم گفت: با وجود اینکه کارهای مهمی در حوزه غنی‌سازی اوقات فراغت در استان انجام شده است ولی همچنان خلاهای زیادی در این زمینه در قم وجود دارد.

حجت‌الاسلام اسدالله کریمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه جایگاه قم به عنوان ام القرای جهان تشیع موجب شده تا نگاه به این استان متفاوت از استان‌های دیگر باشد، ‌افزود: در دبیرخانه کانون‌ها فرهنگی و هنری مساجد قم کارهای بزرگی در مساجد برنامه‌ریزی شده است که این موجب شده تا وضعیت این استان نسبت به استان‌های دیگر بهتر باشد ولی همچنان تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی در پیش است.

وی ادامه داد: ۱۷ عنوان برنامه کلان به کانون‌های فرهنگی هنری برای اجرا در ایام مساجد داده شده   که تا کنون با ۳۷۰ کانون تفاهم‌نامه لازم برای اجرای این برنامه‌ها به امضا رسیده است.

کریمی با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد دارای جایگاه حقوقی مستقل و شماره ثبت حقوقی هستند،‌ گفت: جایگاه حقوقی مستقل این امکان را فراهم می‌کند تا کانون‌های فرهنگی هنری بدون هیچ‌گونه محدودیتی امکان امضای تفاهم‌نامه با سایر نهادها برای اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی و هنری را داشته باشند.

قائم‌مقام دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد قم با اشاره به ایجاد شورای عالی سیاست‌گذاری کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در کشور گفت: این شورا که بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و با حضور وزیران ورزش و جوانان، ‌آموزش و پرورش،‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین  مجموعه‌های فرهنگی کلان مانند سازمان تبلیغات اسلامی، ‌اوقاف و امور خیریه، کانون‌های فرهنگی هنری و ‌بسیج تشکیل جلسه می‌دهد،‌ امیدها برای تحول در فعالیت فرهنگی مساجد را افزوده است.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ارتقای جایگاه، ایجاد انسجام،‌ وحدت رویه و حذف موازی کاری‌ها در مساجد متناظر با این شورا باید شوراهایی در استان‌ها تشکیل شود که تحقق این امر همگرایی بسیار زیادی میان دستگاه‌های مختلف فعال در حوزه فرهنگی در صحنه اجرا رقم می‌خورد.

کریمی، مشکلات اقتصادی و نبود بودجه را فرصتی مناسب برای همگرایی میان دستگاه‌های مختلف برای کار مشترک دانست و ادامه داد: مسجد پایگاه اصلی نظام،‌ انقلاب و اسلام است و اگر مسجد به جایگاه واقعی خود ارتقا یابد بسیاری از خلأهای موجود در جامعه برطرف می‌شود.

بیش از ۶۰۰ کانون فرهنگی هنری در بیش از ۴۰۰ مسجد این استان فعالیت دارند که برخی مسجدها دارای ۲ کانون فرهنگی هنری ویژه بانوان و آقایان هستند.

۲۴ هزار و ۹۴۷ کانون فرهنگی هنری در سامانه بچه های مسجد در سراسر کشور ثبت شده است که در ۹۹ هزار و ۳۷۹ فعالیت این کانون هابیش از ۲ میلیون و ۱۳۷ هزار تن فعالیت می کنند.

۷۴۰۴/ ۶۱۳۳/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =