۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۳
کد خبرنگار: 926
کد خبر: 83415147
۰ نفر

برچسب‌ها

قشم باید به آبروی مناطق آزاد تبدیل شود

قشم - ایرنا - قشم باید به آبروی مناطق آزاد تجاری و اقتصادی تبدیل و با رشد صنعت در این جزیره مشکل اشتغال جوانان آن برطرف شود.

به گزارش ایرنا، نماینده ولی فقیه در هرمزگان روز یکشنبه در دیدار مسوولان شهرستان قشم با وی گفت: فلسفه ایجاد منطقه آزاد در قشم، تبدیل این منطقه به دالان صادرات است و جزیره باید در راستای این هدف گام بردارد.

حجت الاسلام محمد عبادی زاده ادامه داد: اقدامات انجام شده در حوزه آبرسانی به روستاهای قشم محسوس است اما باید امکان دسترسی مردم به آب آشامیدنی سالم فراهم شود.

وی تصریح کرد: هرمزگان در برخی حوزه ها نسبت به سایر استان‌ها عقب‌ ماندگی هایی دارد که باید از طریق تبدیل عدالت به مطالبه ای عمومی جبران شود.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به چارچوب های قانونی مطالبه گری افزود: نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس، امامان جمعه و نخبگان جامعه باید در این راستا نقش آفرینی کنند.

وی ادامه داد: امروزه نظام اسلامی پس از تحمل چهار قرن تحقیر در حال بازیابی تمدن هزار ساله خویش است.

عبادی زاده اظهار داشت: منشور گام دوم انقلاب در حقیقت سرآغاز ورود به دورازه‌های تمدن نوین اسلامی به شمار می رود.

وی افزود: قشرهای مختلف مردم در این گام باید شتاب رسیدن به اهداف را مضاعف کنند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان خاطرنشان کرد: کمک به خودباوری نخبگان و انتقال مشکلات و مطالبات مردمی به مرکز کشور از دیگر مسائلی است که باید به آن توجه شود.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

۷۵۰۰

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha