۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۴
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 83414603
۰ نفر

برچسب‌ها

ثبات نسبی شاخص بورس در بازار امروز

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) ۴۹ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۲۵۲ هزار و ۳۲۴ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از دو میلیارد و ۲۵۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش هفت هزار و ۷۸۴ میلیارد ریال در ۲۸۱ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۲۲۹ واحد افزایش به ۶۰ هزار و ۶۷۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۱۵۳ واحد رشد به ۴۰ هزار و ۶۷۷ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۳۸۷ واحد افزایش به رقم ۲۸۰ هزار و ۵۳۵ واحد رسید، شاخص بازار اول ۱۳۳ واحد افزایش و شاخص بازار دوم ۳۳۷ واحد کاهش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۱۳۳ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۱۳۱ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۱۰۹ واحد و پالایش نفت تهران (شتران) با ۸۵ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل مخابرات ایران (اخابر) با ۱۷۳ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۱۶۰ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۵۸ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد پلی پروپلین جم – جم پیلن، سایپا، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت تهران، بانک تجارت و بانک صادرات ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۴۷ میلیون و ۵۲۹ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۶۷۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۵ واحد افت داشت و بر روی کانال سه هزار و ۲۹۰ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۱۴۷ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از هفت هزار و ۷۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پالایش نفت لاوان (شاوان) و بانک دی (دی) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و فولاد هرمزگان جنوب(هرمز) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha