۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۰
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83414548
۰ نفر

برچسب‌ها

اولین شناسنامه سلامت کودکان کار سمنان تدوین شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت: اولین شناسنامه سلامت کودکان کار و متکدی با رویکرد پایش پنجگانه در این استان طراحی و تدوین شد.

امیر بینایی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲۵۰ کودک کار و متکدی در شهرستان های سمنان و دامغان با نگاه پایش در زمینه های تحصیل، بهداشت و سلامت، خانواده، مهارت های فردی و استعدادیابی در شهرستان های سمنان و دامغان صاحب شناسنامه سلامت شدند.

وی با بیان اینکه هدف از شناسنامه‌دار کردن کودکان کار، مداخله به منظور کاهش آسیب های اجتماعی است، تصریح کرد: ۸۰ درصد متکدیان و کودکان کار استان سمنان از اتباع بیگانه و افغان هستند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری سمنان ادامه داد: مطالعات میدانی این دفتر نشان می‌دهد که عمده آسیب‌ها در محله ها و مناطق کمتر برخوردار و محروم که با فقر مالی و فرهنگی مواجه‌اند، تولید و سپس تکثیر و توزیع می‌شود.

وی یادآور شد: فاصله طبقاتی، کاهش عدالت اجتماعی، فقر و نداری، عامل اصلی تکدی گری و کارکردن کودکان است.

بینایی خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال از طریق موسسه های خیریه و مشارکت سازمان های مردم نهاد برای کاهش تکدی گری باید برنامه ریزی شود تا کودکان کار و متکدی را به مهارت آموزی سوق داده شوند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان افزود: ایجاد اشتغال و بهره‌گیری از استعدادهای افراد می‌تواند به نوعی به ارتقاء نشاط و کاهش آسیب های اجتماعی کمک کند.

نزدیک به ۸۰ درصد از آسیب های اجتماعی در ۲۰ درصد از مناطق استان سمنان رخ می دهد.

۹۸۹۱/۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها