افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و ثبات تولیدات سایپا

تهران- ایرنا- بررسی میدانی خبرنگار ایرنا از بازار خودروی پایتخت حاکی از افزایش دو تا سه میلیون تومانی محصولات ایران خودرو نسبت به سه شنبه هفته گذشته (اول مرداد)‌ و ثبات نسبی قیمت محصولات سایپا است.

امروز هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به ۸۰.۵ میلیون تومان، هر دستگاه سمند ال. ایکس ۷۵ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ به ۷۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ۹۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ وی ۸ به ۹۲ میلیون تومان و پژو پارس ۹۴ میلیون تومان قیمت خوردند.

کارشناسان دلیل افزایش دو تا سه میلیونی قیمت محصولات ایران خودرو را کاهش عرضه محصولات این شرکت عنوان می کنند.

برخی نمایشگاه‌داران نیز معتقدند هر زمان قیمت‌ها روند کاهشی به خود می‌گیرد، شیطنت شرکت‌ها شروع می شود و افزایش قیمت می‌دهند، به طوری که پژو ۴۵۰ اس. ال. ایکس را از ۶۷ میلیون تومان به ۷۸ میلیون تومان در روزهای گذشته رسانده و فاکتور کردند.

چنین افزایش قیمتی در پژو پارس نیز دیده می شود و برخی سایت‌های خودرویی نسبت به انتشار بخشنامه‌های مربوطه اقدام کرده‌اند که بار روانی داشته و بر قیمت‌ها تاثیرگذار است.

آنان تاکید دارند در شرایط کنونی که قیمت ارز روند نزولی گرفته، افزایش قیمت خودرو معنی ندارد و دستگاه‌های نظارتی باید در این زمینه ورود کنند.

بر پایه این گزارش، قیمت پژو ۲۰۰۸ محصول مونتاژی ایران خودرو نیز امروز پنج میلیون تومان افزایش نسبت به هفته گذشته تجربه کرد و به ۳۱۰ میلیون تومان رسید. همچنین هایما اس ۷ توربو ۲۷۰ میلیون تومان و هایما اس ۵ به ۲۴۵ میلیون تومان رسید.

افت یک میلیون تومانی پراید ۱۱۱

بررسی قیمت‌های بازاری حاکی از ثبات قیمتی محصولات سایپا در یک هفته گذشته است و حتی پراید ۱۱۱ نسبت به هفته گذشته با افت قیمت یک میلیون تومانی ۴۸ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

امروز هر دستگاه پراید ۱۳۱ به ۴۴.۵ میلیون تومان، پراید ۱۵۱ به ۴۴ میلیون تومان، تیبا صندوق‌دار ۵۲.۵ میلیون تومان، تیبا هاچ بک ۵۷ میلیون تومان و ساینا ۵۸ میلیون تومان قیمت خوردند.

این در حالی است که ثبات قیمتی در بازار مونتاژی های سایپا و همچنین خودروهای خارجی مشاهده می شود، به طوری که هر دستگاه سراتو ۲۹۲ میلیون تومان و سیتروئن C۳ به ۳۶۵ میلیون تومان رسید.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =