۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۳
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83414473
T T
۰ نفر
کاهش محبوبیت حزب حاکم آلمان در پی تحولات اخیر دولت

تهران- ایرنا- انتخاب وزیر دفاع آلمان به ریاست کمیسیون اروپا و جانشینی رئیس حزب دموکرات مسیحی به جای وی، باعث کاهش محبوبیت احزاب حاکم این کشور شده است.

نشریه بیلد آلمان از کاهش محبوبیت اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان به دنبال انتخاب رئیس این حزب به عنوان وزیر دفاع این کشور خبر داده است.
در پی انتخاب «آنه گرت کارن باوئر» رئیس ۵۶ ساله حزب حاکم آلمان به وزارت دفاع این کشور، نظرسنجی ها از کاهش یک درصدی میزان محبوبیت این حزب حکایت دارد.
نظرسنجی که از سوی موسسه افکار سنجی Emnid انجام و نتایج آن روز یکشنبه منتشر شده نشان می دهد این میزان به ۲۶ درصد کاهش یافته است.
این در حالی است که حزب سبزها با بهبود وضعیت خود و رشد یک درصدی محبوبیتش در بین رای دهندگان آلمانی، این میزان را به ۲۳ درصد رسانده است.
در این میان محبوبیت احزاب سوسیال دموکرات با ۱۴ درصد، دموکرات آزاد با ۹ درصد و «آلترناتیو برای آلمان» با ۱۳ درصد ثابت مانده است.
با کاهش محبوبیت حزب دموکرات مسیحی که پیش از این «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان ریاست آن را عهده دار بود، گمانه زنی ها برای انتخاب صدراعظم آینده این کشور از بین احزاب تازه قدرت گرفته مانند سبزها قوت گرفته است.

افزایش محبوبیت احزاب اپوزیسیون آلمان از این رو حائز اهمیت است که با توجه به پایان کار مرکل در سال ۲۰۲۱ حزب پیروز در انتخابات پیش روی این کشور می تواند نقشی اساسی در انتخاب جانشین وی داشته باشد.

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان هفته گذشته آنه گرت کرامپ کارن باوئر رئیس حزب دموکرات مسیحی را به عنوان وزیر دفاع جدید این کشور معرفی کرد.

پس از کناره گیری «اورسولا فون در لاین» از وزارت دفاع و انتخاب وی به ریاست کمیسیون اروپا در رای گیری سه شنبه گذشته پارلمان اروپا، آنه گرت کارن باوئر ۵۶ ساله به عنوان نامزد اصلی جانشینی وی مطرح شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha