۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۲
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83414388
۰ نفر
هواپیماهای جاسوسی آمریکا بار دیگر حریم هوایی ونزوئلا را نقض کردند

تهران - ایرنا - ونزوئلا اعلام کرد که هواپیماهای جاسوسی آمریکایی بار دیگر حریم هوایی این کشور منطقه آمریکای لاتین را نقض کردند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از کاراکاس، فرماندهی راهبردی عملیات  نیروهای مسلح ونزوئلا در توییتی عنوان کرد: روز گذشته( شنبه) هواپیماهای جاسوسی آمریکا بار دیگر وارد حریم هوایی ونزوئلا شدند. این اقدام هواپیماهای امریکایی نقض قوانین و معاهده های بین المللی است. واشنگتن همچنان آشکارا تمامیت ارضی ونزوئلا را نقض می کند.

وزارت دفاع ونزوئلا نیز در بیانیه ای ضمن جدی توصیف کردن این تهدید از سوی واشنگتن عنوان کرد: این اولین بار نیست که آمریکا حریم هوایی ونزوئلا را در روزهای اخیر نقض می کند.

چند روز پیش حضور غیرقانونی اخیر یک هواپیمای جاسوسی در حریم هوایی ونزوئلا موجب شد تا یک جنگنده ارتش ونزوئلا وارد عمل شود و با جدیت این هواپیمای آمریکایی را رهگیری کند.

آمریکا اعلام کرده است که اقدام این جنگنده ونزوئلایی خصمانه بوده اما مقامات کاراکاس این اقدام را تحریک آمیز توصیف کرده اند. نفوذ هواپیمای آمریکا در حریم هوایی ونزوئلا که قطعا با هدف جاسوسی انجام شده، نشانی از تداوم سیاست های تحریک آمیز واشنگتن علیه کاراکاس است.

دولت ونزوئلا ضمن محکوم کردن دوباره تجاوز هواپیماهای امریکایی به حریم هوایی این کشور اعلام کرد که تلاش های غیرقانونی برای ورود به حریم هوایی ونزوئلا و نقض این حریم تاکنون در سال 2019میلادی حدود 167 درصد افزایش یافته است.

ونزوئلا که ماههاست با بدترین چالش های اقتصادی و اجتماعی روبرو بوده، همچنان با فشارهای ظالمانه از سوی دولت آمریکا روبرو است. دولت ترامپ، خوان گوایدو رهبر مخالفان را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت شناخته و خواستار کناره گیری دولت قانونی مادورو است. در این میان واشنگتن همچنان در حال تشدید تحریم ها علیه کاراکاس است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha