هوای تهران با شاخص ۶۶ سالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز (یکشنبه) با کاهش ۱۶ واحدی غلظت آلاینده‌های ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص ۶۶ سالم است.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

به گزارش ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز از ۸۲ به ۶۶ کاهش داشته است.

در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۶۱ به ۵۶، آلاینده منوکسیدکربن نیز از ۳۳ به ۲۰ و آلاینده ازن از ۷۷ به ۳۹ کاهش یافته است.
بر این اساس، ایستگاه‌های شریف(منطقه ۲)، شهرداری منطقه ۲۱ و پاسداران(منطقه ۳) به ترتیب با شاخص های ۹۴، ۹۲ و ۸۷ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های ستاد بحران(منطقه ۷)، میدان فتح(منطقه ۹) و اقدسیه(منطقه یک) به ترتیب با شاخص های ۴۰، ۴۶ و ۴۸ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

تهرام/۷۲۴۵//۱۳۴۸

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha