۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۸
کد خبرنگار: 2298
کد خبر: 83414350
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۲۳ فرصت شغلی برای زنان سرپرست خانوار تهرانی ایجاد شد

تهران- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد استان تهران از ایجاد اشتغال ۶۲۳ نفر از زنان این نهاد خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون نیز ۲۱۴ نفر از مردان مددجو نیز مشغول به کار شدند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از کمیته امداد استان تهران، حمیدرضا شیران اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰۲۲ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران ایجاد شده است که ۱۸۵ نفر از آنها از طریق کاریابی‌ها مشغول به کار شده‌اند.
 
مدیر کل کمیته امداد استان تهران با اشاره به فرصت‌های شغلی ایجاده شده برای روستائیان گفت: ۴۶ نفر از مددجویان ساکن در روستاها نیز مشغول به کار شده‌اند.
 
شیران منابع اعتبارات طرح‌های اشتغال را بانک‌های عامل، صندوق توسعه ملی و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت بیان کرد و افزود: برای ایجاد فرصت‌های شغلی ذکر شده ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.
 
وی با بیان اینکه طرح‌های اشتغال در بخش‌های خودکفایی، توان‌افزایی، کاریابی و کارانگیزی اجرا می‌شود، افزود: از طرح‌های اجرا شده سال ۱۳۹۸ در استان تهران ۵۵۵ طرح خودکفایی، ۸۹ طرح توان‌افزایی ، ۳۷۸ کارانگیزی و طرح کاریابی بوده است.
 
شیران مهمترین شرط دریافت‌کننده تسهیلات اشتغال‌زایی از کمیته امداد را بیکاری فرد، نداشتن سرمایه لازم و تأیید شخص متقاضی توسط حوزه مددکاری برشمرد و ادامه داد: متقاضی دریافت خدمات و تسهیلات اشتغال باید از سلامت جسمی و روانی برای انجام شغل پیشنهادی برخوردار باشد.
 
وی تصریح کرد: عدم اعتیاد به مواد مخدر، نداشتن منع قانونی نظام‌وظیفه و همچنین داشتن توان و انگیزه لازم از دیگر شروط استفاده از تسهیلات اشتغال کمیته امداد استان تهران است.
تهرام/۷۲۴۷//1348

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha