۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۳
کد خبرنگار: 2839
کد خبر: 83414308
۰ نفر

برچسب‌ها

وعده پرداخت حقوق معوقه کارگران کارخانه قند فسا داده شد

شیراز- ایرنا - فرماندار ویژه فسا اعلام کرد: مدیران کارخانه قند فسا وعده پرداخت حقوق معوقه فروردین و اردیبهشت ۹۸ کارگران را داده اند.

سلیمان کرمی فرماندار فسا، یکشنبه به ایرنا اظهار داشت: طی هماهنگی که روز گذشته با مسئولان کارخانه قند فسا صورت گرفت، مقرر شد حقوق معوقه فروردین و اردیبهشت ۹۸ کارگران تا  سه شنبه ۸ مردادماه پرداخت شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر کارخانه قند فسا به دلیل تعمیرات تعطیل است و مانده حقوق خرداد و تیرماه کارگران در روزهای آینده پرداخت خواهد شد.

به گفته کارگران تا پیش از واگذاری این کارخانه به بخش خصوصی، کارگران از  امنیت شغلی و حمایت بیشتری برخوردار بودند.

دی ماه سال ۹۵ این کارخانه به بخش خصوصی واگذار شد. 

کارگران کارخانه قند فسا از توابع استان فارس که می گویند وعده های مالک این کارخانه مبنی بر پرداخت معوقات محقق نشده است، شنبه ششم مرداد ۹۸  برای پنجمین بار در این سال اقدام به مراجعه دسته جمعی به فرمانداری فسا کردند.
پرداخت نشدن حقوق کارگران در ۴ ماه گذشته از جمله مواردی بود که این کارگران عنوان کردند.

این کارگران با همین هدف و خواسته بارها به فرمانداری شهرستان فسا رفته اند که تاریخ‌های ۲۸ فروردین، ۹ تیر، ۲۰ و ۲۱ تیر ماه و ششم مرداد ۹۸  بوده است.   

یکی از کارگران این کارخانه به ایرنا گفت: با وساطت معاون فرماندار شهرستان فسا یک ماه از حقوق کارگران در تیرماه پرداخت شد و مالک کارخانه قول داد که  ۳۱ تیرماه نیز حقوق اردیبهشت و خردادماه را واریز کند اما به قول خود عمل نکرد.

مرتضی شیخ نیا مسئول روابط عمومی کارخانه قند فسا هم گفت:در این کارخانه ۲۶۰ نفر کارگر مشغول به کار هستند که ماهیانه برای پرداخت دستمزد آنها به بیش از یک میلیارد و دویست میلیون تومان منابع مالی نیاز است.

او توضیح بیشتری درباره دلایل پرداخت نشدن پول کارگران نداد.

هر بار با تجمع  کارگران کارخانه قند فسا مقابل فرمانداری این شهرستان، جلسات با حضور مسئولان این شهرستان ،مالک کارخانه و نماینده کارگران برگزار می شود و مالک کارخانه قول هایی می دهد. 

کارخانه قند فسا در سال ۱۳۳۳ تأسیس و در سال ۱۳۳۵  بهره برداری شد.

ظرفیت تولیدی آن ۸۰۰ تن چغندر در روز است و  این کارخانه در فصول مختلف نسبت به تصفیه شکرخام و تولید شکر سفید و قند کله اقدام می کند.

درسایت خبررسانی این کارخانه آمده است: ظرفیت تصفیه شکرخام از ۱۲۰ تن در روز  به ۲۵۰ تن رسیده است.

شهرستان فسا در  ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

 ۹۶۵۳ /۱۸۷۶
 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط