۱۶ صندوق تعاونی خرد به زنان عشایر کهگیلویه و بویراحمد تسهیلات پرداخت می کند

یاسوج- ایرنا- مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۶ صندوق تعاونی خرد با هدف پرداخت تسهیلات برای توانمند سازی زنان عشایر در استان فعال است و هفت صندوق دیگر مراحل راه اندازی را می گذراند .

مجید علی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته در مجموع  یک میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات این صندوق ها برای توانمند سازی زنان عشایر کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد.

وی افزود: در سال جاری هفت مورد تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی هم به زنان عشایر استان پرداخت شده است.

علی پور بیان کرد: با توانمندسازی جامعه عشایری کهگیلویه و بویراحمد می‌توان فرصت‌های جدید شغلی برای آنان ایجاد کرد و روحیه و زمینه کارآفرینی را در میان آن ها تقویت کرد.

وی عنوان کرد: همچنین می توان گام موثری در راستای ساماندهی تولیدات جامعه عشایری کهگیلویه و بویراحمد برداشت و تولیدات آن ها را در عرضه ملی و بین المللی معرفی کرد.

وی عنوان کرد: سالانه بیش از ۱۰ هزار متر مربع صنایع دستی توسط زنان عشایر کهگیلویه و بویراحمد تولید می شود.

۵۵ درصد دام، ۲۷ درصد عرصه‌های زراعی، ۱۷ درصد باغ‌ها و تولید ۵۴ درصد گوشت قرمز تولیدی در استان متعلق به جامعه عشایری است. 
۷۰ هزار نفر از جمعیت کهگیلویه و بویراحمد عشایر است که این میزان جمعیت از شش ایل بومی، دو طایفه قشقایی، ۱۶ تیره، ۱۸۱ طایفه و بیش از یک هزار و ۱۱۰ تش (اولاد) شکل گرفته است. 

۹۸۶۸/۱۶۶۲

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha