۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۱۶
کد خبرنگار: 984
کد خبر: 83413786
۱ نفر

برچسب‌ها

شاد بودن حق مردم است

اردبیل - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تاکید کرد که شاد بودن حق مردم بوده و لازم است تدابیری اتخاذ شود تا نشاط مردم در جامعه افزایش یابد.

آیت الله سید حسن عاملی شنبه در دیدار گروه هنری بابک که در زمینه تئاتر طنز فعالیت میکند، افزود:  یکی از تبلیغات شوم و جنگ روانی دشمن این است که ملت ما را افسرده، غمگین و ناراحت نشان داده و القاء کند که این از مصائب انقلاب اسلامی است از این رو فراهم کردن زمینه شادی برای ملت بزرگ حضور در معرکه جنگ واقعی است.

وی با بیان اینکه گاهی جاری کردن یک تبسم بر لب‌های یک غمزده گرفتاری‌های بزرگ را دفع و گره‌های لاینحل راحل می‌کند، بیان کرد: امروزه با علم و تجربه ثابت شده که خنده ،تبسم و شادی‌های سالم و مشروع نقش عظیم درطول عمر دارد.

آیت الله عاملی اظهار داشت : خداوندمی‌خواهد بنده خود را شاد ببیند و در دوران امر بین امیدواری به رحمت خداوندی و شادبودن و بین غرق شدن درخوف، غم وغصه بخاطر ترس از عذاب و عقوبت اولی را ترجیح می‌دهد و از مومنین هم می‌خواهد صورت شاداب را حفظ و حزن و اندوه رادرقلب خود مستور کنند و اطرافیان را افسرده نسازند.

وی  با تشریح جایگاه وزین هنر در جامعه تشریح کرد: هنر در معنای واقعی کلمه آن است که پیام تربیتی و اعتقادی داشته و درصدد اصلاح رفتارهای اجتماعی و گره‌های کور جامعه باشد البته صرف سرگرمی حلال مطلوبیت دارد، سرگرمی محض در هنر خود رجحان دارد اما هنر فاخر آن است که در دل خود پیامی حیات‌بخش داشته باشد؛ هنرشما این است که مفاهیم و پیام های انسانی و آسمانی را در قالب طنز به مخاطب منتقل کنید و صدالبته که این موضوع از منبر سخت‌تر است . 

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه باید اقبال مردم به کارهای طنز را برای خودتان ظرفیت بدانید خاطر نشان کرد: حال که با زبان ترکی اجرا  می‌کنید سعی بر آن باشد که جمال زبان ترکی را بیشتر به نمایش بگذارید و از ضرب المثل‌ها ، ترکیب‌ها،تشبیه‌ها و استعاره‌های اصیل ترکی بهره ببرید تا صنعت ادبی در حد بسیار بالا در هنرتان مشهود باشد ، یک هنر شما این باشد که زیبا حرف زدن با زبان مادری را به مردم یاد بدهید .

6016

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =