جمهوری اسلامی به قدرت بزرگ جهانی تبدیل شده است

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: جمهوری اسلامی در طول 40 سال اخیر به یکی از قدرت های بزرگ جهانی تبدیل شده و توانسته برابر قدرت های دیگر سربلند باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما عصر شنبه در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه که در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: سردرگمی در شیوه برخورد با ایران و ناکارآمد بودن تحلیل ها و برنامه های روسای جمهور آمریکا از زمان کارتر آغاز شده و تاکنون نیز ادامه داشته است.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان در طول 40 سال اخیر تلاش زیادی کرده اند تا ضربه ای به جمهوری اسلامی وارد کنند اما با عنایت خداوند متعال و رهبری کم نظیر امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری همه تلاش های آنها بی فایده بوده است.

آیت الله علما تصریح کرد: ایران اسلامی با وجود همه فشارها و تنگناهای ایجاد شده با قدرت مسیر توسعه و پیشرفت خود را ادامه داد و امروز به یک قدرت بزرگ منطقه ای و جهانی تبدیل شده است.

امام جمعه کرمانشاه یادآوری کرد: هرچند مشکلات اقتصادی نیز در کشور وجود دارد اما قابل رفع است و همه باید برای این مهم تلاش کنیم.

وی همچنین بر خدمت رسانی مسئولان به مردم تاکید کرد و گفت: در اهمیت این موضوع همین بس که امام (ره) می فرمود به من خدمتگزار بگوئید.

آیت الله علما در ادامه و با اشاره به جایگاه رفیع نماز جمعه به جایگاه نماز جمعه، گفت: این فریضه الهی، ذکر است و باعث بیداری انسان می شود.

نماینده ولی فقیه در استان همچنین برپایی نماز جمعه را باعث تقویت تقوا در انسان دانست و گفت: همین ویژگی ممتاز در وجود امام (ره) بود که باعث شد تا شرق و غرب مقابل وی زانو بزند.

در پایان این جلسه با اهدای هدایایی به آیت الله علما از وی به مناسبت چهلمین سالروز برپایی نماز جمعه در کشور تقدیر شد.

7458/8066