هیات‌های مذهبی ظرفیت‌های مناسبی برای کمک به عتبات عالیات دارند

مراغه - ایرنا - عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: حدود ۴۰۰ هیات مذهبی در این شهرستان وجود دارد که می توان از ظرفیت‌های آنها برای کمک به عتبات عالیات استفاده کرد.

به گزارش ایرنا، آیت الله محمدتقی پورمحمدی روز شنبه در نشست هیات امنا ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: مردم کشورمان سالیان زیادی است که ارادت خود را به ساحت ائمه معصومین (ع) اثبات کرده اند و امروز ستاد بازسازی عتبات عالیات فرصتی را فراهم ساخته تا سهمی در بازسازی این حرم های مطهر داشته باشیم.

وی افزود: می توان از این فرصت برای تقویت ارتباطات مردم و نسل جوان در راستای معرفی راه و رسم زندگانی ائمه معصومین (ع) استفاده کرد.
پورمحمدی با بیان اینکه کمک‌های مردم در عتبات عالیات به واسطه عشق و علاقه بی حد مرز آنان به ساحت مقدس ائمه معصومین (علیهم السلام) است، گفت: با سازماندهی و برنامه‌ریزی‌های که توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات انجام می‌شود، هدایا و نذورات مردم برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای آن آستان‌های مقدس در عتباب مقدسه ارسال می‌شود.
وی به موکب‌ها و تجمیع آنها اشاره کرد و گفت: تجمیع موکب‌های شهرستان‌های آذربایجان به نام موکب آذربایجان موجب خدمت‌رسانی باشکوه با امکانات بیشتر و ارائه خدمات به زائران حسینی می‌شود.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز در این نشست گفت: عمومی کردن ستاد و استفاده از ظرفیت‌های مردم، بازاریان و اصناف در این زمینه می‌تواند بسیار موثر واقع شود.
حمید شکری خاطرنشان کرد: مردم شهید پرور و حسینی مراغه همواره در تمامی کارهای خیرخواهانه پای کار بوده و به خصوص در خدمت به ائمه معصومین (علیهم السلام) ارادت خود را ثابت کرده‌اند.
وی با اشاره به حال و هوای خاص شهرستان حسینی مراغه گفت: مردم شهیدپرور و دیندار مراغه با حضور پرشور در هیات‌های عزاداری و برپایی مجالس عزاداری ارادت مثال‌زدنی و دیرینه خود را به ائمه اطهار(ع) نشان داده و ثابت کردند که عشق و علاقه به ولایت در جان و دلشان ریشه افکنده است.
وی ادامه داد: در این میان ستاد بازسازی عتبات عالیات می‌تواند با فعالیت بیشتر و برنامه‌ریزی منظم‌تر از این ظرفیتها و پتانسیل استفاده کند.

رئیس ستاد عتبات عالیات آذربایجان‌شرقی نیز در این نشست گفت: این ستاد ۱۲ است که در تمامی شهرهای کشور فعالیت می کند.
حق بیگی افزود: ستاد نهادی غیردولتی و مردمی بدون ردیف بودجه خاص است که تمامی درآمدها و هزینه های آن از طریق کمک های مردمی تامین می شود.

وی افزود: در حال حاضر کمک‌های نقدی، مصالح ساختمانی، کمک‌های بازسازی، نیروهای متخصص و کار فرهنگی از اصلی ترین نیازهای ستاد عتبات عالیات است.

وی گفت: هزینه‌ها به وسیله رایزنی و عقد تفاهم‌نامه‌های مختلف با سازمان‌ها و نهادهای مردمی همچون هیات‌های مذهبی، مساجد، تکایا، اصناف و اتحادیه‌های صنفی جمع آوری و به ستاد ارسال می‌شود.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
۳۰۷۷/۹۸۸۰

برچسب‌ها