۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۹
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83413777
۰ نفر
اعدام دو فعال سیاسی، مردم بحرین را به خیابان ها کشاند

تهران – ایرنا – مناطق مختلف بحرین عصر شنبه در اعتراض به اعدام دو فعال سیاسی شاهد تظاهرات و درگیری با نیروهای امنیتی بود.

بر اساس گزارش های منتشر شده در شبکه های اجتماعی، مردم این کشور در محله ها و شهرک های الدیه، العکر، بنی حمره، البلاد القدیم و السهله دست به تظاهرات اعتراضی زدند و نیروهای امنیتی با تظاهرات کنندگان خشمگین درگیر شدند.

همچنین قرار است در منطقه الدراز  نیز پس از اقامه نماز عشاء تظاهراتی در محکومیت این اقدام رژیم آل خلیفه برگزار شود.

رژیم آل خلیفه در ادامه اقدامات سرکوبگرانه این رژیم دو فعال سیاسی را به اتهام آنچه اقدامات تروریستی اعلام می کند، اعدام کرد.

سازمان عفو بین الملل روز جمعه با ابراز نگرانی از احتمال اجرای قریب الوقوع اعدام دو فعال سیاسی بحرینی، از شاه این کشور خواست فورا اجرای این حکم را متوقف کند.

عفو بین المللی افزود که خبرهای وحشتناکی از احتمال اعدام قریب الوقوع «علی العرب» و «احمد الملالی» منتشر شده که در محاکمه ای ظالمانه و با استناد به اعتراف های اجباری به اعدام محکوم شدند.

این سازمان در گزارش خود آورده بود که بحرین باید فورا  اجرای حکم اعدام این دو شهروند را متوقف کند. این دو فرد احتمالا طی ۲۴ ساعت آینده جان خود را از دست خواهند داد و باید متحدان بحرین به ویژه آمریکا و انگلیس قاطعانه از مقام های این کشور بخواهند تا اعدام آن ها را متوقف کنند.

در همین حال «اگنس کالامارد» گزارشگر ویژه حقوق ‌بشر سازمان ملل با صدور بیانیه ای از رژیم آل خلیفه خواست تا فورا حکم اعدام این دو فعال سیاسی را لغو کرده و به اجرای قوانین بین المللی پایبند باشد.

بحرین از زمان سرکوب قیام مردمی در سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون شاهد موج اعتراض های مردمی است که خواستار اصلاحات سیاسی در این کشور هستند.

به گفته فعالان بحرینی، شمار زیادی از شخصیت ها و رهبران گروه های مخالف، پزشکان، معلمان، دانش آموزان و کارمندان بخش عمومی در زندان های بحرین شکنجه شده اند.

رژیم آل خلیفه با حمایت های دولت های غربی از جمله انگلیس و با کمک نظامیان عربستان و ماموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره در بحرین مستقر شده اند، اعتراض های مسالمت آمیز مردمی این کشور را با شدیدترین شکل سرکوب می کند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =