۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۵
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83413772
۰ نفر

برچسب‌ها

دولت از ایجاد موزه در کشور حمایت می‌کند

یزد- ایرنا- مدیرکل امور موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: ایجاد موزه‌های عمومی و تخصصی توسط بخش خصوصی جزو برنامه‌های مهمی است که دولت از آن حمایت می‌کند.

محمدرضا کارگر شامگاه شنبه در بازدید از بافت تاریخی روستای سریزد مهریز یزد افزود: راه‌اندازی موزه در کنار اقامتگاه‌های بوم‌گردی موجب جذب بیشتر گردشگران داخلی و خارجی است.

وی ادامه داد: موزه‌ها ارکان اصلی فرهنگی جامعه و معیار توسعه هستند و باید برای ایجاد  آنها در جوار بوم‌گردی‌ها در کشور از تمام ظرفیت‌های افراد و علاقهمندان استفاده کرد.

این مسئول اظهار داشت: قدم زدن در بافت‌های تاریخی همانند قدم‌زدن در یک موزه‌ تاریخی است بنابراین باید از مشارکت بخش خصوصی برای مراکز جدید در این حوزه بهره گرفت.

کارگر خاطر نشان کرد: حفظ میراث مادی و معنوی جزو اهداف ایجاد موزه است و سازمان میراث فرهنگی از سرمایه‌گزاران بخش خصوصی برای راه‌اندازی این مراکز حمایت می‌کند.

مهریز با قابلیت های تفریحی، گردشگری از جمله باغ پهلوانپور و قنات حسن آباد که به ثبت جهانی رسید و چشمه غربال بیز، منطقه تفریحی کوهریگ و دیگر آثار باشکوه خشتی همواره پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

این شهرستان ۶۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی دارد و تاکنون ۱۰۰ اثر آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد واقع شده است.

۷۵۳۶/ ۶۱۹۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =