آیت الله مظاهری: عمل شایسته در گرو تفکر و تدبر در آیات قرآن کریم است

اصفهان - ایرنا - مرجع تقلید و رییس حوزه علمیه اصفهان گفت: عمل صالح و شایسته مبتنی بر باور و اعتقاد صحیح و نیکوست و از این جهت باید هرچه بیشتر و بهتر در باره آیات و مبینات قرآن کریم، تدبر و تفکر و تعقل کنیم.

اصفهان - ایرنا - آیت الله حسین مظاهری روز شنبه در پیامی به شرکت کنندگان در مسابقات کشوری قرآن کریم مددجویان و کارکنان کمیته امداد امام خمینی(ره) در اصفهان افزود: این اقدام سبب می شود تا باورها و اعتقادات عمیق تری نسبت به تعالیم این کتاب جامع، جاوید و جهانی پیدا کنیم و اعمال صالح تری بر اساس تعالیم این کتاب آسمانی داشته باشیم.

این مرجع تقلید در این پیام که در مراسم افتتاحیه سومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم مددجویان و کارکنان کمیته امداد امام خمینی(ره) توسط حجت الاسلام والمسلمین حسین احمدیان معاون فرهنگی این نهاد قرائت شد، با گرامیداشت برگزاری این مسابقات خطاب به شرکت کنندکان یادآور شد: برپایی این همایش ها و مسابقات که مایه افزایش آگاهی شما عزیزان از تعالیم حیاتبخش قرآن کریم است، مقدمه ای برای عمل بر طبق این آموزه های انسانساز است از این رو ملاک توفیق نهایی شما در این برنامه ها آن است که خود را به قرآن و فرامین سازنده آن عرضه کنید و بنگرید که تا چه میزان به "انسان قرآنی" تبدیل شده اید.

این مرجع تقلید در پیام خود اضافه کرد: راه سعادت، فلاح و نجات در عمل کردن به آن چیزی است که از قرآن کریم می آموزیم.

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) پس از قرائت این پیام در سخنانی با اشاره به اقدام های فرهنگی انجام شده برای مددجویان زیرپوشش این کمیته اظهار داشت: در طول سال گذشته حدود 200 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد به اماکن مقدسه در داخل و عتبات عالیات از جمله کربلا اعزام شدند. 

حسین احمدیان افزود: همچنین با امکانات فراهم شده، سال گذشته 42 هزار نفر از مددجویان زیر پوشش به مراسم اربعین حسینی در عراق عزیمت کردند. 

وی با اشاره به اینکه از سه سال گذشته مسابقات قرآنی در رشته های حفظ، ترتیل، قرائت و اذان برای مددجویان این کمیته برگزار شده است، گفت: امسال بیش از 42 هزار نفر در رقابت های استانی این مسابقات شرکت کردند که از بین آنها 416 نفر به مسابقات سراسری راه یافتند. 

سومین دوره مسابقات ملی قرآن کریم مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی کشور، امروز در اصفهان آغاز شد.  

در این مسابقات که به مدت پنج روز در بخش های آقایان و بانوان برگزار می شود 416 نفر از مددجویان و کارکنان کمیته امداد شامل 207 نفر زن و 209 نفر مرد شرکت دارند. 

این مسابقات در رشته های حفظ 10 جزء، 20 جزء، حفظ کل، ترتیل، قرائت و اذان برگزار می شود. 

رقابتهای آقایان در اردوگاه فرهنگی آموزشی شهید بهستی و رقابت های بانوان در مجموعه فرهنگی شیخ بهایی اصفهان برگزار می شود.  

2093/6027

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =