۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۰۷
کد خبرنگار: 1179
کد خبر: 83413730
۲ نفر

برچسب‌ها

استاندار خوزستان با میزبانی رقابت های جهانی کبدی در اهواز موافقت کرد

اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان با برگزاری مسابقات جام جهانی کبدی ۲۰۱۹ به میزبانی شهرستان اهواز موافقت کرد.

رییس هیات کبدی خوزستان  روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ظهر امروز جلسه ای بین استاندار خوزستان و رییس فدراسیون کبدی به همراه مدیرکل ورزش و جوانان استان در محل استانداری برگزار شد که در پایان نسبت به برگزاری مسابقات جام جهانی کبدی در اهواز توافقات لازم به عمل آمد.

کمال سعدی آل کثیر افزود: در این جلسه که با هماهنگی استاندار و اداره کل ورزش استان صورت گرفت، طرفین به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در خصوص برگزاری هر چه با شکوه تر مسابقات جهانی ۲۰۱۹ پرداختند.

وی افزود: توافقات لازم در این خصوص صورت گرفته و تلاش می کنیم تا موعد برگزاری این مسابقات در آبان ماه، شرایط لازم را برای برگزاری رقابت ها فراهم کنیم.

رییس هیات کبدی خوزستان گفت: پیش از برگزاری جلسه  رییس فدراسیون کبدی از امکانات و تجهیزات ورزشی خوزستان بازدید و از این امکانات  ابراز رضایت کرد.

وی افزود: با توجه به عملکرد کبدی استان در سال جاری، خوزستان در بین نامزدهای میزبانی مسابقات جام جهانی کبدی قرار گرفت؛ استان های خوزستان،آذربایجان غربی و فارس سه نامزد نهایی این میزبانی بودند.

آل کثیر گفت: کبدی استان در گذشته همواره روی سکو بود و نفرات بسیاری از استان در تیم های ملی حضور داشتند اما به دلیل عدم پشتوانه سازی مناسب در سال های گذشته، نیاز به تلاش بیشتر داریم، معتقدم این رشته با وجود اسپانسر می ‌تواند در دنیا بیش از وضعیت کنونی مطرح شود. اسپانسرها نباید تنها به ورزش‌ های توپی توجه کنند و با حمایت شان کاری کنند کبدی به جایگاه اولیه خود در خوزستان و کشور بازگردد. 

به گزارش ایرنا کبدی در اصل یک بازی ایرانی است و به اسامی مختلف نامیده می شود، این بازی در خوزستان زو یا اچ دی، خراسان، گلستان و مازندران زو و در سیستان و بلوچستان کبدی نامیده می شود.کبدی یک بازی بیرون سالنی و سالنی پرتحرک و کم خرج است که ترکیبی از کشتی و راگبی است. برای گرفتن مهاجم یا فرار از دست حریف در این بازی به مهارت، انعطاف پذیری ،چابکی، استقامت، حضور ذهن و جرات نیاز است.

۹۸۷۹/ ۶۰۰۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =