۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۵
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 83413716
۰ نفر

برچسب‌ها

نماز جمعه، منشاء خیر و برکت است

یزد- ایرنا- امام جمعه میبد گفت: نماز جمعه به عنوان یک عبادت ممتاز که در روایات روز عید به شمار آمده ، ارزش بسیار والایی دارد و منشاء خیرات و برکات فراوان در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، عبادی ، اخلاقی ، معنوی و اقتصادی است.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی روز شنبه در نشست ستاد اقامه نمازجمعه با تشکر از همه خدمت گزاران ، ادارات و ارگان‌های مرتبط با برگزاری نماز جمعه و نیز خبرنگاران برای پوشش خطبه های نماز جمعه و اخبار شهرستان افزود: باید از همه مردم به خاطر رونق بخشی به نماز جمعه و نیز از بانوان که در شرایط سخت تری به خدمت گذاری می پردازند و شاید خدمت گذاری آنها دیده نشود هم تقدیر و تشکر کرد.

امام جمعه میبد در ادامه در ارتباط با مصلی اظهار داشت: زمین مصلی مخصوصا جایگاه نماز پاک ترین زمین در شهر است و یک ذره از حق کسی در واگذاری زمین برای مصلی ضایع نشده و هیچ گونه شبهه ای درآن نیست.

وی یادآور شد : قسمتی از زمین‌های گرفته شده برای مصلی به صورت دو منظوره و ارزان و قسطی در اختیار هزار نفر از مردم برای خانه دار شدن و نیز دایر کردن کارگاه های اقتصادی قرارگرفته است و هزینه های گرفته شده هم برای زیرساخت های مصلی به عنوان مجموعه بسیار آبرومند که امروز مدالی برای شهر است اختصاص یافته است.

اعرافی افزود: بر اساس طرح جامع، ساخت و سازها و فضاسازی هایی در مصلی برای فعالیت‌های ورزشی ، فرهنگی و علمی و...در دست اقدام است.

امام جمعه میبد به مباحث ایراد شده درخطبه های نماز جمعه میبد  که بیانگر مشکلات و آسیب های شهری و مسائل اخلاقی ، معنوی ، سیاسی و گاهی انتقادات است نیز اشاره کرد و افزود: خبرنگاران  با توجه به خطبه های نماز جمعه که تصویری از شهر را در خود دارد می توانند پیگیر مشکلات شهری باشند.

فرماندار میبد نیز در این نشست اقدامات انجام شده در فضاسازی مصلی با نگاه خوب و راهبردی را برشمرد و از دست اندرکاران و خدمت گزاران در ساخت و سازهای مصلی و نیز برگزاری نماز جمعه تقدیر کرد.

حسین فلاح افزود: سالن ورزشی مصلی با اعتباربالغ بر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در حال ساخت است و این اتفاق خوبی هست که فضای ورزشی در کنارپایگاه عبادی قرار گرفته است.

وی به ایجاد کتابخانه و زیرساخت ها برای فضاسازی‌های دیگر دراین مجموعه که ۱۲حدود هکتاراست اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع  نشان دهنده این است که می توان بسیار بهتر با همکاری نهادها و ارگان ها از این پایگاه عبادی استفاده کرد.

مسئول ستاد نماز جمعه نیز طی سخنانی از خادمین و فعالین در خدمتگزاری برای برگزاری نماز جمعه و نیز از خبرنگاران در پوشش خبری خطبه های نماز جمعه و برگزاری آن تشکر کرد.

حجه الاسلام رجبعلی مشیری درادامه حضور بیشتر و بهتر جوانان و نوجوانان در مسجد جمعه ، نامگذاری میدانی به نام آدینه و... را یادآور شد و نیز بودن متکدیان در زمان برگزاری نماز جمعه را ذکرکرد که باید مورد عنایت قرار گرفته و چاره‌ای دراین زمینه اندیشیده شود.

مرکز شهرستان ۱۰۴هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

۹۹۳۴/ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =