۲۰۰ فقره پروانه کارت‌بازرگانی در آذربایجان‌غربی باطل شد

ارومیه – ایرنا – معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: ۲۰۰ فقره پروانه کارت بازرگانی طی یک سال گذشته در استان باطل شده است.

مرتضی حاتمی روز شنبه در جلسه پیشگیری از وقوع جرم در آذربایجان غربی افزود: این کارت های بازرگانی توسط افراد متخلف در اختیار گرفته شده بود که باطل شده یا به حالت تعلیق درآمده است.

وی همچنین از راه اندازی سامانه جامع گمرکی برای رهگیری و شناسایی کالاهای وارداتی به آذربایجان غربی خبر داد و اظهار کرد: ثبت کالا توسط بازرگانان باید اجباری شود زیرا بر اساس ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هر کسی که اقدام به ثبت کالاهای خود نکند و شناسه‌های لازم را نگیرد، در صورت خروج کالا از گمرک قاچاق محسوب شده و  باید با آن برخورد شود.

وی بیان کرد: صدور کارت‌های بازرگانی و نظارت کارشناسی بر اعتبار این کارت‌ها با راه اندازی سامانه الکترونیکی می‌تواند تا حدود زیادی مشکلات مربوط به واردات کالا از گمرکات استان را ساماندهی کند.

آذربایجان غربی از جمله استان های درگیر با مشکل کارت های بازرگانی فاقد صلاحیت است و میلیاردها تومان فرار مالیاتی از این طریق انجام شده است.

این استان از استان های مرزی کشور است که ۹۶۷ کیلومتر مرز دارد و جزء استان های با بیشترین تجارت خارجی محسوب می شود.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =