۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۰
کد خبرنگار: 2784
کد خبر: 83413700
۰ نفر

برچسب‌ها

پیشرفت جامعه اسلامی در گرو وحدت است

زنجان - ایرنا - رئیس شورای زکات کشور گفت: در آموزه های دینی ما به این امر مهم بسیار تاکید شده که لازمه پیشرفت جامعه اسلامی در گرو وحدت است.

آیت‌الله سید رضا تقوی روز شنبه در جمع اعضای شورای اداری شهرستان ابهر که در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد،  با اشاره به سالروز برگزاری اولین نماز جمعه در کشور به امامت آیت الله طالقانی، افزود: نماز جمعه برای کشور دارای برکات بسیاری بوده است.
وی با تاکید بر لزوم سرلوحه قراردادن وحدت در جامعه اسلامی، خاطرنشان کرد: هرچه میزان وحدت بین مردم و مسئولان بیشتر باشد پیشرفت، عمران و آبادانی زمین و زمینه تضمین صددرصد خواهد داشت ولی هرجا که وحدت نبوده ما طعمه شیطان و استکبار بوده ایم.
نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر جایگاه و اهمیت مدیران برای کشور، اظهار داشت: پرورش یک مدیر برای کشور هزینه بسیاری دارد،   از این رو باید قدر مدیران جهادی کشور را بدانیم چرا که پیشرفت هر کشور وابسته به مدیران توانمند آن است.
امام جمعه ابهر نیز در این مراسم با گرامیداشت سالروز برگزاری اولین نمازجمعه در ۵ مرداد سال ۵۸ به امامت آیت الله طالقانی، افزود: نمازجمعه رسانه‌ای پرکار و کم‌ هزینه و پر درآمد است و هیچ نهادی مانند آن برای کشور خیر و برکت ندارد.
حجت الاسلام جعفر رحیمی گفت: نمازجمعه هیچ هزینه ای نداشته اما سود و منفعت آن برای کشور قابل توجه بوده است.
وی یادآور شد: امام جمعه متعلق به همه است و مانند پدری مهربان سایه و چترش بر سر همه گسترده است.
امام جمعه ابهر اظهار داشت: حوزه‌های علمیه برادران و خواهران به متراژ ۹هزار و پانصد متر مربع و ۲ هزار و پانصد متر مربع همچنین ۱۵واحد خانه سازمانی به همت خیرین بخشی از برکات نماز جمعه در شهر ابهر است.
به گزارش ایرنا، در ادامه این جلسه فعالیت‌ها و مسائل تامین امنیت غذایی شهرستان ابهر مورد بررسی قرار گرفت.
۸۰۶۸/۹۵۵۶

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =