۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۰
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83413649
۰ نفر
وزیر کار لبنان اعتراض پناهجویان فلسطینی را بررسی کرد

بیروت- ایرنا- اعتراض کارگران فلسطینی مقیم لبنان به قانون جدید کار در این کشور وارد دومین هفته متوالی شد.

به گزارش پایگاه خبری المیادین، اعتصاب در اردوگاه‌های پناهجویان فلسطینی در لبنان برای دومین هفته متوالی در حالی ادامه دارد که قرار است اواسط هفته­ آینده "کمیل أبو سلیمان" وزیر کار لبنان با یک هیات فلسطینی دیدار کند؛ هدف از این دیدار تلاش برای رسیدن به یک تفاهم دو جانبه است.

قانون جدید وزارت کار لبنان مبنی بر اعمال برخی محدودیت ها برای کارگران خارجی از جمله فلسطینی ها، اعتراض پناهجویان فلسطینی مقیم لبنان را به دنبال داشته است.

در همین ارتباط "خالد بطش" رئیس هیات عالی راهپیمایی بازگشت و پایان محاصره غزه، خطاب به تظاهرکنندگان فلسطینی در اردوگاههای لبنان گفت: ما در کنار ملتمان ایستاده‌­ایم و از اهداف و خواسته­‌هایشان حمایت می­‌کنیم.

وی یادآور شدکه  رئیس جمهوری لبنان، دولت و مجلس نمایندگان این کشور جلوگیری از اقداماتی که زندگی آبرومندانه­ هموطنان فلسطینی ما در لبنان را تهدید می‌­کند، خواستار شده و تاکید کردند ملت فلسطین تا زمان بازگشت، در لبنان مهمان هستند و هرگز بر سر سرزمین فلسطین معامله یا سازش صورت نخواهد گرفت.

بطش از مردم لبنان به دلیل میزبانی 70 ساله از فلسطینی‌­ها و همدردی با آنان در مقابله با رژیم صهیونیستی، قدردانی کرد.

پیشتر محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به اعتراض پناهجویان فلسطینی در لبنان اشاره کرد و ادامه داد که به دلیل برخی مسائل، گفت وگو با لبنان ضروری بوده  زیرا فلسطین از راه همکاری و مذاکره به دنبال حل مشکلات است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =