امسال ۴ هزار واحد مسکونی در چابهار به اتمام می‌رسد

تهران-ایرنا- وزیر کشور از برنامه ریزی برای احداث ۴ هزار واحد مسکونی در چابهار و سه هزار و ۴۰۰ واحد در زاهدان تا پایان امسال خبر داد.

«عبدالرضا رحمانی فضلی» عصر شنبه بعد از جلسه ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین استان سیستان و بلوچستان که با حضور مقام های ارشد دستگاه‌های مربوط در وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: چابهار یکی از شهرستانهایی است که از نظر حاشیه نشینی با مشکلاتی مواجه است. ساخت و سازهای این شهر  مناسب نیست و تراکم جمعیت در حواشی بسیار بالا است که ناشی از پیشرفت و توسعه و پروژه هایعمرانی بسیار بزرگی است که در آنجا اجرا می شود.
وی اضافه کرد: بی ‌توجهی به پس کرانه پروژه های عمرانی و همچنین افزایش جمعیت ناشی از مهاجرت، حاشیه نشینی را در چابهار رقم زده است.

وزیر کشور گفت: با دستور رییس جمهوری و پیرو تعیین اولویت‌های مد نظر رهبر معظم انقلاب درباره حاشیه نشینی پیگیری های زیادی در این دو سال انجام دادیم و امروز هم همه دستگاه های متولی بار دیگر این مساله را مورد بررسی قرار دادند.

رحمانی فضلی افزود: بنیاد مسکن به عنوان متولی اصلی و محور اصلی ساخت و ساز مشخص شده است و منابع لازم هم در دولت تصویب شده و ستاد بازآفرینی هم در خدمت بنیاد مسکن است.

وی ادامه داد: در جلسه امروز مقرر شد شهرداری و زمین شهری  زمین مورد نیاز را با سند به بنیاد مسکن منتقل کند و با نقشه و طرح هایی که بنیاد مسکن تهیه می کند، ‌قرار شد امسال ۴ هزار واحد مسکونی در چابهار و سه هزار و ۴۰۰ واحد در زاهدان احداث شود.

وزیر کشور یادآور شد: در کنار بحث کالبدی و مسکن، موضوع اجتماعی در آنجا یعنی افزایش مشارکت مردم، خدمات رسانی و تسهیلگری و آموزش هم جزو مباحثی بود که در جلسه امروز مطرح و متولی آنها مشخص شد و در کنار آن  خدماتی مانند خدمات درمانی، آموزشی، ورزشی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

رحمانی فضلی تاکید کرد:در تلاش هستیم در قالب اولویت های تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب و تاکید رئیس جمهوری،  با تنظیم سندهای مستقل و جداگانه  و به صورت زمانبندی شده بحث حاشیه نشینی را در شهرهای مختلف با همکاری همه دستگاه‌ها به نتیجه برسانیم.
وی در پایان گفت: در حال حاضر زاهدان و چابهار و مشهد جزو شهرهایی هستند که این پروژه ها در آن در حال پیشرفت است و برای بقیه شهرها هم برنامه ریزی شده است که به مرور  اطلاع رسانی خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =