۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۲
کد خبرنگار: 862
کد خبر: 83413590
۰ نفر

برچسب‌ها

حدود ۵۳ هزار زائر ایرانی در مکه مکرمه مستقر شدند

تهران - ایرنا - ستاد حج و زیارت در مکه مکرمه از استقرار ۵۲ هزار و ۶۷۱ زائر ایرانی تا روز شنبه در این شهر مقدس برای انجام مناسک حج تمتع خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، ستاد حج و زیارت در مکه مکرمه اعلام کرد: از ۲۲ تیرماه که نخستین کاروانهای حجاج ایرانی وارد این شهر مقدس شدند تا امروز ۳۶۸ کاروان شامل ۵۲ هزار و ۶۷۱ زائر در هتل‌های شهر مکه مستقر شده اند.

براساس این گزارش، از این تعداد ۳۳ کاروان با چهار هزار و ۵۶۳ زائر کسانی هستند که تا پایان امروز شنبه از شهرهای مدینه و جده به مکه می رسند.

این گزارس می افزاید: ۲۰۶ کاروان با ۲۹  هزار و ۴۰ نفر زائرانی هستند که پس از شش روز اقامت در مدینه منوره و زیارت مرقد پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصوم (ع) در بقیع برای انجام مناسک حج تمتع وارد سرزمین وحی شده اند و ۱۶۲ کاروان با ۲۳ هزار و ۶۳۱ نفر هم به طور مستقیم از جده به مکه آمده اند.

به زائران گروه نخست، «حجاج مدینه قبل» و به گروه دوم، «مدینه بعد» می گویند.

تمامی حاجیان ایرانی تا ۱۴ مرداد در ۸۰ هتل پیش بینی شده برای آنان در مناطق مختلف شهر مکه مستقر خواهند شد.

پیش از این نیز رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرده بود که تا پایان روز گذشته (جمعه)، تعداد ۶۰ هزار و ۶۲۳ نفر از زائران و کارگزاران حج از ایران به عربستان انتقال یافته اند.

علی رضا رشیدیان گفت: تا روز پنجشنبه، تعداد ۸۵ هزار و ۷۴۳ روادید از سوی عربستان  برای حاجیان ایرانی صادر شده است که این رقم معادل ۹۶/۸ درصد کل ویزاهای حج است.

انتقال تمامی حاجیان و کارگزاران حج ایران در سال جاری توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) صورت می گیرد.      

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =