کسی برای تیم ملی بسکتبال آمریکا بازی نمی کند

تهران- ایرنا- در شرایطی که تمام تیم‌های بسکتبال خود را برای حضوری موفق در جام جهانی ۲۰۱۹ آماده می‌کنند هر روز یک بازیکن از حضور در تمرینات تیم ملی آمریکا کناره‌گیری می‌کند.

با اینکه بسکتبال دوستان منتظر بودند تا ستاره‌های بسکتبال آمریکا راهی شانگهای شوند و در جام جهانی به میدان بروند بسیاری از آنها تصمیم گرفته‌اند امسال پیراهن ملی به تن نکنند. همین مساله باعث شده تا خیلی‌ها نگران وضعیت تیم ملی آمریکا در چین شوند و این روزها نگاه‌ها به جرج پاپاویچ سرمربی این تیم است.

با اینکه بسیاری از ستاره‌ها ابتدا اعلام کرده‌بودند در جام جهانی حضور خواهند داشت اما اندک اندک کنار کشیدند. ابتدا لبرون جیمز ستاره لس‌آنجلس لیکرز بعد از فصلی تلخ در کنفرانس غرب لیگ NBA اعلام کرد به جام جهانی نمی‌رود. پس از او آنتونی دیویس هم بعد از پیوستن به لیکرز از جام جهانی کناره‌گیری کرد. هر  دو ستاره اعلام کردند می‌خواهند برای فصل آینده آماده شوند.

پس از این بازیکنان جیمز هاردن هم از حضور در تیم ملی بسکتبال آمریکا کناره‌گیری کرد. کناره‌گیری چند بازیکن باعث شد تا پاپاویچ نفرات جدیدی به اردو دعوت کند. کنار کشیدن اریک گردن و سی‌جی مک‌کولوم هم خبر دیگر بود که باعث شد ترکیب مدافع عنوان قهرمانی خالی‌تر از قبل شود.

رسانه‌های ورزشی این روزها بیش از هرچیز به ترکیب تیم ملی آمریکا اشاره می‌کنند که عجیب شده‌است. از ۱۲ بازیکنی که در بازی آل‌استار لیگ حرفه‌ای آمریکا بازی کرده‌اند تنها کامبا واکر در اردوی تیم ملی آمریکا حاضر خواهد شد که این خبر به هیچ وجه برای بسکتبال دوستان و البته هواداران بسکتبال آمریکا خوب نیست.

رسانه‌ها اعلام کرده‌اند ممکن است کایل لوری بازیکن تیم تورنتو نیز که قهرمان لیگ شد، به دلیل جراحی انگشتش نتواند به اردوهای تیم ملی آمریکا برسد و یکی دیگر از غایبان ترکیب پاپاویچ خواهد بود.

اصلی‌ترین دلیل این اتفاق‌ها نزدیک بودن جام جهانی به فصل آینده لیگ NBA است. با اینکه بازیکنان اعلام کرده‌اند بعد از تورنمنت سنگین جهانی سخت است وارد لیگ شوند اما رسانه‌ها احتمال می‌دهند بسیاری از ستاره‌ها نگران آسیب دیدگی هم هستند. همیشه مصدومیت نگرانی جدی برای ستاره‌های لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا ایجاد می کند که امسال بیش از همیشه بوده است.

اتفاق جالب توجه این است که رسانه‌ها وضعیت تیم ملی آمریکا را با ۵ سال قبل مقایسه می‌کنند. ۵ سال قبل و زمانی که تیم ملی این کشور می‌خواست راهی جام جهانی اسپانیا شود آنقدر ستاره در ترکیب این تیم حضور داشت که ستاره‌هایی نتوانستند به ترکیب اصلی برسند اما امسال تیمی بدون ستاره راهی جام جهانی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =