طرح ویژه نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا برای سیاهپوستان

تهران – ایرنا - «کامالا هریس» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد که در صورت انتخاب شدن، ۶۰ میلیارد دلار در دانشگاه ها و کالج های که به طور سنتی متعلق به سیاهپوستان است، ‌ هزینه می کند.

به گزارش روز شنبه خبرگزاری رویترز، این تصمیم، تازه ترین تلاش این سناتور آمریکایی برای برخورداری از آراء سیاهپوستان تلقی می شود.

وی همچنین از طرحی خبر داد که به موجب آن، ۱۲ میلیارد دلار در زمینه برنامه های کارآفرینی برای جمعیت سیاهپوست آمریکا اختصاص می یابد.  

هریس یکی از چند نامزد دموکرات آمریکایی است که قرار است از جبهه دموکرات ها، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور را در انتخابات ۲۰۲۰ را به چالش کشند.

هریس که دختر مهاجرانی از جامائیکا و هند است، ‌ در نظرسنجی ها از «جو بایدن» نامزد مطرح دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ عقب افتاده است.۹۱۰۹

وی ماه گذشته در مناظره انتخاباتی دموکرات ها، بایدن را که سفیدپوست است، در مورد موضوعات نژادی به مبارزه طلبید.

طرح هریس که در یک گردهمایی در ایندیاناپلیس اعلام شد، قرار است آموزش علوم و فناوری در دانشگاه ها و کالج های سیاهپوستان و دیگر موسسات مربوط به این جمعیت در آمریکا را تقویت کند.  

وی  فارغ التحصیل دانشگاه هاوارد در  واشنگتن است؛ شهری که به لحاظ سنتی دانشگاه ها و کالج های سیاهپوستان آمریکا در آن دایر است.

طرح هریس با استناد به اطلاعاتی که نشان می دهد آمریکایی های آفریقایی تبار در زمان راه اندازی یک کسب و کار، ‌ بیش از وام های بانکی به کارت های اعتباری تکیه می کنند و اغلب در مقایسه با سفیدپوستان از وام های کمتر با نرخ بهره بالاتری برخوردار می شوند، ‌ برنامه ای کمکی برای شرکت های نوپای سیاهپوستان ارائه می دهد.  

به موجب این طرح، همچنین کارآفرینانی که به مدت سه سال در میان سیاهپوستان فعالیت دارند، از برنامه اعطای وام دانشجویی بهره مند می شوند.

هریس در حالی از این طرح خبر داد که به تازگی سخنان سخنان نژادپرستانه رئیس جمهوری آمریکا علیه «الکساندریا اوکازیو کورتز»، «ایلهان عمر»، «آیانا پریسلی» و «رشیده طلیب» چهار نماینده زن کنگره، جنجال بالایی در این کشور به راه انداخت.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۳ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۹۹) برگزار و در جریان آن پنجاه و نهمین رئیس جمهوری این کشور انتخاب می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =