۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۷
کد خبرنگار: 1215
کد خبر: 83413532
۰ نفر
عراق و هوچی گری صهیونیست ها

بغداد – ایرنا – هیاهوی تبلیغاتی صهیونیست ها پیرامون سفر تعدادی از فعالان رسانه ای کشورهای عربی از جمله عراق از سرزمین های تحت اشغال این رژیم با آنچه هفته گذشته ورزشکار عراقی در انصراف از رویارویی با ورزشکار رژیم صهیونیستی در یکی از میادین بین المللی ورزشی انجام داد، واقعیت هوچی گری صهیونیست ها را بار دیگر به وضوح آشکار کرد.

در حالی که رژیم صهیونیستی در طول یک هفته گذشته با عنوان سفر فعالان رسانه از کشورهای عراق، عربستان سعودی، امارات و بحرین به سرزمین های اشغالی جوی از انزجار عمومی را در فضای رسانه ای و مردمی عراق دامن زده بود، اما خودداری موتای کار جوان عراقی از رویارویی با ورزشکار رژیم صهیونیستی در رقابت های قهرمانی جهان در تایلند در اواخر هفته گذشته نشان داد که به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی در عراق یک تصمیم ملی و مردمی است، پیش از آنکه دولتی و رسمی باشد.

«علی الکنانی» موتای کار جوان عراقی که تا نیمه نهایی صعود کرده بود، به دلیل رویارویی با یک ورزشکار از رژیم صهیونیستی از این دوره انصراف داد تا همان طور که خود گفته  است: ارزش های دینی و اخلاقی - در به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی - را که به آن ایمان دارد، زیر پا نگذارد.

این اقدام الکنانی در عراق با رضایتمندی و تشویق عمومی همراه شده و نایب رییس پارلمان و تعدادی از نمایندگان پارلمان طی تماس های مستقیم تلفنی یا صدور بیانیه از این موضع ورزشکار جوان عراقی حمایت کرده اند.

«حسن الکعبی» نایب رییس پارلمان عراق در بیانیه ای از موضع ورزشکار جوان عراقی حمایت کرد و گفت که رژیم غاصب صهیونیستی یک رژیم جنایتکار است و تحت هر شرایطی مخالف عادی سازی روابط با این رژیم هستیم.

او از موضع شجاع علی الکنانی تقدیر کرده و گفته است که باید مراسم استقبال از او بعد از بازگشت از مسابقات جهانی موی تای، در بغداد در حد یک قهرمان و آورنده مدال طلا باشد.

از طرفی «یاسر المالکی» دبیرکل جنبش «بشائر الشبابیه» (مژده های جوانانه) و نماینده پارلمان عراق در تماس تلفنی با علی الکنانی از موضع او در انصراف از بازی ها به رغم اینکه مستحق اخذ مدال طلا بود، حمایت کرد.

وی این اقدام الکنانی را هم وزن مدال طلا خوانده و گفته است که این موضع موتای کار عراقی، روح پایداری اسلامی را در مخالفت با هرگونه عادی سازی روابط با این رژیم صهیونیستی تجلی داده است.

این در حالی است که برخی صفحات وابسته به وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی در شبکه های اجتماعی در هفته گذشته با ادعای سفر تعدادی از فعالان رسانه ای کشورهای عربی از سرزمین های تحت اشغال این رژیم، برای عادی سازی روابط برخی از کشورهای عربی از جمله عراق با این رژیم تبلغیات به راه انداخته بود.

یکی از این صفحات معروف «اسرائیل بالعربیه» (اسراییل به زبان عربی) ادعا کرد که یک هیات متشکل از ۶ فعال رسانه ای از کشورهای عراق، عربستان سعودی، امارات و بحرین به زودی از سرزمین های اشغالی بازدید می کنند.

همزمانی این ادعا، با سفر یک فعال رسانه ای سعودی از سرزمین های اشغالی به نام «محمد سعود» جوی از انزجار عمومی را در این کشورها به ویژه در عراق به دنبال داشت.

کانون خبرنگاران عراق در بیانیه ای رسمی اعلام کرد که در صورت اثبات سفر هرگونه فعال رسانه ای عراقی از سرزمین های اشغالی، این در حق او تدابیر و مجازات هایی را از جمله ابطال کارت خبرنگاری و اخراج از کانون خبرنگاران اتخاذ می کند.

 در همین راستا سندیکای خبرنگاران عرب نیز در بیانیه ای ادعای سایت نزدیک به وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی در خصوص سفر فعالان رسانه ای کشورهای عربی به سرزمین های تحت اشغال این رژیم را تکذیب کرد.

براساس بیانیه، سندیکا خبرنگاران عرب در ۲۲ ژولای ۲۰۱۹ میلادی (۳۱ تیر ماه) از همه نهادهای خبرنگاری و اعضای سندیکا در کشورهای عضو، در خصوص سفر احتمالی برخی خبرنگاران عرب به سرزمین های تحت اشغال رژیم صهیونیستی استعلام کرده و به طور قطع و یقین مشخص شده است که هیچ خبرنگاری که منتسب به این نهادها هستند سفری به اسراییل نداشته اند.

سندیکای خبرنگاران عرب افزوده است که احتمال دارد هیات رسانه ای که از رژیم صهیونیستی مدعی آن شده است، از خبرنگاران مقیم کشورهای دیگر و دارای تابعیت های خارجی هستند.

در عین حال، افکار عمومی عراق سفر تنها فعال رسانه ای سعودی را به سرزمین های اشغالی بی جواب نگذاشتند و همان طور که فلسطینی ها این تبعه سعودی را سیراب از آب دهان (تف) و تو سری زدن با دمپایی کردند، عراقی ها نیز در شبکه های اجتماعی برای او کم نگذاشتند.

«حیدر الموسوی» فعال در شبکه های اجتماعی با انتشار ویدئو اهانت های فلسطینی ها به این فعال رسانه ای سعودی در حین بازدید از مسجد الاقصا در یادداشتی کوتاه نوشته است که فعال رسانه ای سعودی، سیر از آب دهان و اهانت های مردم فلسطین شد.

وی اضافه کرده است که بهترین عبارت های اهانتی که علیه «محمد سعود» در این ویدئو شنیده است اینکه برخی از فلسطینی ها به او گفتند که «برو تا دونالد ترامپ (رییس جمهوری آمریکا) بیشتر شما را بدوشد!»

اما «حسین الیاسری» دیگر فعال عراقی در شبکه های اجتماعی در واکنش به بازدید احتمالی فعالان رسانه ای عراقی از سرزمین های تحت اشغال رژیم گفته است که برحسب قانون مجازات های عراق، حکم سفر به سرزمین های تحت اشغال رژیم صهیونیستی، تا حد اعدام هم می رسد.

در همین حال «امیر الساعدی» کارشناس برجسته امنیتی عراق با انتشار خبر انصراف موتای کار جوان عراقی از رقابت های قهرمانی جهان در تایلند در برابر ورزشکار رژیم صهیونیستی از این اقدام حمایت کرده و آن را نشانه مخالفت عراق با عادی سازی روابط با این رژیم غاصب دانسته است.

وی در صفحه شخصی خود نوشته است که همان طور که معروف است موضع رسمی عراق، رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسد و در صورت مبارزه علی الکنانی با ورزشکار رژیم صهیونیستی به نوعی اعتراف به این رژیم غاصب محسوب می شد و انصراف به مفهوم مخالفت با عادی سازی و قطع هرگونه ارتباط با این رژیم است.

از طرفی سایت «حشدنا هویتنا» ویدئویی از واکنش صهیونیست ها به سفر محمد سعود به سرزمین های اشغالی منتشر کرد که در آن سفر این فعال رسانه ای سعودی را به سخره گرفته اند و گفته اند که اصل سفر محمد سعود به سرزمین های اشغالی برای کسب رضایت و محبت زنان اسراییلی بوده است!

یک زن کارشناس صهیونیستی در این ویدئو در گفت و گو با یکی از رسانه های رژیم اسراییلی گفته است که محمد سعود با هدف افزایش تعداد کاربران زن اسراییلی در صفحه شخصی خود پا به سرزمین های اشغالی گذاشته اما برخلاف انتظار او حتی یک زن اسراییلی هم برای او «لایک» نزده است.

سایت خبری «حشدنا هویتنا» در ذیل این ویدئو نوشته است که اظهارات این زن صهیونیستی اوج ذلت، توهین و ننگ برای این فعال رسانه ای سعودی و همه نخبگان عرب است که دنبال عادی سازی روابط با این رژیم جنایتکار هستند.

به نوشته این سایت خبری، این اظهارات اهانت آمیز، پایانی برای اعراب طرفدار عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و نخبگان «استحمار آمریکا» است.

براساس رسانه های عراقی و منطقه بعد از نشست ننگ آور «منامه» در بحرین پیرامون طرح موسوم به «معامله قرن» برای پایان بخشیدن به قضیه فلسطین، رژیم صهیونیستی فعالیت های تبلیغاتی خود را با عنوان تمایل کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با این رژیم افزایش داده است.

این رژیم برای اثبات این ادعای خود به طور ویژه جامعه خبرنگاران و هنرمندان را به ادعای اینکه مایل به سفر به سرزمین های اشغالی هستند، هدف قرار داده است.

این در حالیست که برخلاف ادعای این رژیم، شواهد و قرائن و روند تحولات منطقه نشان می دهند که انزجار عمومی در منطقه و خصوصا در جهان عرب از جمله عراق روز به روز علیه رژیم غاصب صهیونیستی و به انزوا رفتن این رژیم جنایتکار، رو به افزایش نهاده است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =