۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۴
کد خبرنگار: 1330
کد خبر: 83413470
۰ نفر
تخصیص ۳۶ میلیارد به طرح‌های آبخیزداری خراسان شمالی

تهران- ایرنا- رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: از محل صندوق توسعه ملی ۳۶ میلیارد تومان به طرح‌های آبخیزداری استان خراسان شمالی اختصاص داده شده است.

خلیل آقایی در دیدار استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: اجرای به موقع پروژه‌های آبخیزداری و منابع طبیعی در خراسان شمالی و  توجه جدی استاندار و نمایندگان مجلس این استان نسبت به تامین اعتبارات استانی نیاز است.

وی با اشاره به اهمیت موضوع آبخیزداری در کشور گفت: مقام معظم رهبری، دولت و مجلس از سال ۹۷ توجه ویژه‌ای به موضوع آبخیزداری و آبخوان‌داری داشته‌اند و تخصیص اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال ۹۷ و همچنین امسال، نشان از اهمیت این موضوع دارد.

 تداخل اراضی مردم با منابع طبیعی بررسی می‌شود

استاندار خراسان شمالی گفت: با توجه به سیل‌خیز بودن استان و محدودیت منابع آب، چاره‌ای جز توسعه هر چه بیشتر طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری نداریم.
محمدعلی شجاعی افزود: با اعتبارات تخصیص یافته از صندوق توسعه ملی به طرح‌های آبخیزداری خراسان شمالی، برنامه‌ریزی‌های لازم در اسرع وقت برای انجام توسعه طرح‌های منابع‌طبیعی انجام می‌شود.
نماینده دولت در خراسان شمالی به موضوع تداخل اراضی مردم با منابع‌طبیعی اشاره کرد و گفت: این تداخل‌ها که مشکلات و چالش‌هایی را موجب شده است، از سوی استانداری، بنیاد مسکن و منابع‌طبیعی پیگیری می‌شود تا برای همیشه مرتفع شود.

عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان و علی قربانی نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار، بر حفظ و اهمیت منابع طبیعی حوزه استحفاظی خود تاکید کرده و توجه بیشتر سازمان جنگل‌ها به توسعه و اجرای طرح آبخیزداری و آبخوان‌داری را در خراسان شمالی خواستار شدند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =