۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۲
کد خبرنگار: 926
کد خبر: 83413422
۰ نفر

برچسب‌ها

دریای متلاطم بندرهای گردشگری قشم را تعطیل کرد

قشم - ایرنا - پس از پایش دقیق و مستمر دریا و با توجه به افزایش سرعت باد،ارتفاع امواج و تلاطم دریا، بندرهای گردشگری قشم روز شنبه تعطیل شد.

به گزارش ایرنا، رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم به خبرنگار ایرنا گفت: بر این اساس فعالیت شناورهای تفریحی در اسکله های کندالو و شیب دراز برای تردد به جزیره هنگام به طور کامل متوقف شد.

علی اشتری افزود: هم اینک سرعت باد در تنگه هرمز به 22 نات و ارتفاع موج به سه پا رسیده و وسعت دید بین سه تا پنج کیلومتر است.

وی ادامه داد: مناطق دریایی شرق و تنگه هرمز شامل بندرعباس، قشم، درگهان، هرمز، لارک و هنگام تحت تأثیر بادهای تند شرقی تا جنوب شرقی مواج هستند.

رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم به خبرنگار ایرنا تصریح کرد: با توجه به پایش دریا، تردد شناورهای مسافری در مسیر بندر شهید ذاکری به بندرعباس و هرمز و همچنین تردد لندینگ کرافت ها در مسیر بندرهای لافت-پُهل در حال انجام است.

وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت های دریایی از جمله مهمترین اولویت های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران در خواست می شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

۷۵۰۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =