۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۱
کد خبرنگار: 2327
کد خبر: 83413417
۰ نفر
هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره استفاده از "سیگار الکترونیک"

تهران – ایرنا - سازمان جهانی بهداشت روز شنبه درباره استفاده از "سیگار الکترونیک" هشدار داد و خطرات ناشی از آن را بسیار جدی و استفاده از آن را بسیار مضر معرفی کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی یورونیوز، سازمان جهانی بهداشت در گزارشی از فراگیر شدن استفاده از سیگارهای الکترونیک ابراز نگرانی کرد و آن را برای افرادی که می خواهند سیگار را ترک کنند، بسیار مضر دانست.

در گزارش سازمان جهانی بهداشت آمده است: هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد سیگار الکترونیکی می‌تواند در ترک سیگار کمک کند و حتی ممکن است دروازه‌ای برای اعتیاد در بین جوانان باشد.»

طبق این گزارش، دستگاه بخارساز (ویپ) سیگار الکترونیک که به وسیله آن نیکوتین مایع اعتیادآور در دمای بالا به صورت بخار فرو داده می‌شود، می‌تواند فرد را به سمت اعتیاد هدایت کند.

در این گزارش تاکید شده است که سیگار الکترونیک نسبت به سیگار معمولی مواد سمی کمتری دارد اما با این حال این وسیله همچنان سلامتی استفاده‌کنندگان را به خطر می‌اندازد.

سازمان جهانی بهداشت در این گزارش همچنین تاکید کرده است گرچه هنوز میزان خطر مرتبط با سیستم تبدیل نیکوتین مایع به بخار به‌طور قطعی برآورد نشده است اما این سیستم بدون شک مضر است و باید تحت نظارت قرار گیرد.

سازمان جهانی بهداشت همچنین تصریح کرده است که شواهد کافی مبنی بر این ادعا که با کمک این نوع سیگار می‌توان سیگار معمولی را ترک کرد وجود ندارد. 

طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، سالانه هشت میلیون نفر در اثر مصرف دخانیات چه به‌طور مستقیم چه غیر مستقیم جان خود را از دست می‌دهند. 9041

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =